امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۶:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115570
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، شهیندخت مولاوردی صبح امروز در نشست مشاوران امور بانوان دستگاه‌های اجرایی با اشاره به برنامه‌های انجام شده در معاونت امور ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، شهیندخت مولاوردی صبح امروز در نشست مشاوران امور بانوان دستگاه‌های اجرایی با اشاره به برنامه‌های انجام شده در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: تا کنون برنامه‌های خوبی در این حوزه انجام شده است که البته موافقان و مخالفانی نیز در این مسیر وجود داشته است.

وی با اشاره به طرح این معاونت در خصوص سند اشتغال پایدار زنان گفت: هم اکنون این سند در مرحله تدوین قرار دارد که هدف ما از تدوین آن ایجاد اشتغال پایدار و سالم برای زنان سرپرست خانوار است که هم اکنون پیش نویس این سند با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال تدوین است و پس از آماده شدن به شورای عالی اشتغال ارسال می‌شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به نتایج سفرهای استانی گفت: یکی از مهمترین دغدغه‌هایی که زنان شاغل در بخش صنایع دستی در استان‌ها آن را مطرح می‌کنند مشکل فروش صنایع دستی است که برای حل این مشکل با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جلساتی را داشتیم و امیدوار هستیم بتوانیم مشکل آنها را حل کنیم.

مولاوردی همچنین در خصوص بودجه اختصاص داده شده به حوزه زنان در سال 94 گفت: در سال جاری دستگاه‌ها مکلف بودند یک درصد بودجه اجرایی خود را به امور زنان اختصاص دهند که تا کنون هیچکدام از دستگاه‌ها به دلیل سیاست‌های انقباضی در سال جاری این کار را انجام نداده‌اند.

وی افزود: در حال رایزنی و مذاکره برای افزایش بودجه حوزه زنان در سال 94 هستیم و باید تا یک ماه آینده برنامه قابل دفاعی برای افزایش بودجه امور زنان به دولت ارائه دهیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: 15 مهر ماه چهارمین جلسه کار گروه تشکیل تحکیم و تعالی خانواده برگزار می‌شود.

مولاوردی همچنین در خصوص کارکرد مشاوران امور زنان در دستگاه‌های اجرایی گفت: مدیریت توسعه منابع انسانی در ابتدای آغاز به کار دولت یازدهم بخشنامه‌ ای را که از سوی مرکز امور زنان در دولت دهم ابلاغ شده بود را غیرقانونی دانست و آن را حذف کرد اما این به معنای حذف جایگاه زنان در پست‌ها و مسئولیت‌های دولتی نیست و ما تلاش می‌کنیم از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم و امیدواریم بتوانیم نشستی را با حضور مشاوران امور بانوان دستگاه‌ها و رئیس جمهور برگزار کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها