امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115571
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، بر اساس این گزارش، تعداد حجاجی که از ابتدای موسم حج تا پایان سوم ذی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، بر اساس این گزارش، تعداد حجاجی که از ابتدای موسم حج تا پایان سوم ذی الحجه وارد سرزمین وحی شده اند به یک میلیون و 263 هزار و 461 نفر رسیده است و ورود حجاج همچنان ادامه دارد.

ورود حجاج به این عربستان به این شکل بوده است: یک میلیون و 191 هزار و 143 نفر از راه هوایی، 56 هزار و 710 نفر از راه زمینی و 13 هزار و 608 نفر از راه دریایی وارد شده اند.

بر اساس این گزارش، آمار حجاج وارد شده از ابتدای موسم حج نشان دهنده کاهش تعداد حجاج نسبت به دوره مشابه سال گذشته به میزان دو درصد یعنی 24 هزار و 466 نفر است.

پیش بینی حضور سه میلیون حاجی در موسم حج

مقامات سعودی پیش بینی کرده اند که سه میلیون حاجی از مناطق مختلف جهان برای ادای فریضه حج تمتع در مناسک حج امسال حضور یابند.

در حالی است که ورود کاروان‌های حجاج از مناطق مختلف جهان به عربستان ادامه دارد.

برآوردها به این اشاره می‌کند که حدود میلیون نفر به اماکن مقدسه در عربستان وارد شوند تا شعائر حج را از روز پنجشنبه این هفته از مشعر منا در روز ترویه آغاز کنند.

بر اساس گزارش خبرگزاری عربستان، فرماندهی نیروهای امنیتی حج سعودی از آمادگی کامل خود برای مقابله با تمام خطرات امنیتی در مکه مکرمه و مشاعر مقدسه درخلال موسم حج و توان خود برای دخالت فوری به منظور حفظ سلامت حجاج خبر داده است.

در خصوص تنظیم و سازماندهی نماز در مسجدالحرام، چهار مسیر برای ورود حجاج به مسجدالحرام و مسیرهایی برای خروج از آن اختصاص یافته است.

مقامات سعودی طی دو سال اخیر و امسال تصمیم گرفته اند تعداد حجاج داخل به میزان 50 درصد و تعداد حجاج خارج به میزان 20 درصد به خاطر اجرای طرح‌های توسعه کاهش یابد، با این حال هر ساله تعداد بسیار زیادی از داخل عربستان بدون داشتن مجوز حج در موسم حج شرکت می‌کنند که جمعیت آنها بسیار بیشتر از حجاج قانونی است که این مساله مشکلات زیادی را برای حجاج کشورهای دیگر به وجود می‌آورد، هر چند مقامات سعودی اعلام کرده اند امسال تدابیر سختگیرانه‌تری برای جلوگیری از ورود افراد فاقد مجوز حج به مکه و مشاعر مقدسه اتخاذ کرده اند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها