امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115590
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وابستگی به سیگار سطوح مختلف دارد و به کم، متوسط و زیاد طبقه بندی شده است؛ افراد سیگاری ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وابستگی به سیگار سطوح مختلف دارد و به کم، متوسط و زیاد طبقه بندی شده است؛ افراد سیگاری به ۳ سطح اعتیاد تقسیم شده‌اند که تفاوت آنها در نوع فیزیکی، روانی و رفتاری و اجتماعی است.

برای شناخت سطح اعتیاد باید فرد سیگاری به چند سوال پاسخ دهد:
*چه مدتی است که سیگار می‌کشید؟
*چند نخ سیگار در روز می‌کشید؟
*اولین سیگار را چه زمانی روشن کردید؟

*آیا تا به حال سعی در ترک سیگار داشته‌اید؟

معیارهایی که برای اعتیاد به سیگار وجود دارد:

سطح وابستگی بسته به سن، جنس یا مدت زمان مصرف است اما متناسب با پاسخ به سوالات این امکان وجود دارد که شخصی وابسته به سیگار باشد اما خیلی کم سیگار بکشد؛ در کل روش مصرف سیگار سطح وابستگی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

ترک سیگار و درمان

برای افراد سیگاری که وابستگی کم یا متوسط نسبت به سیگار دارند محصولاتی مانند موادغذایی خوب جایگزین نیکوتین می‌شود البته نظارت و آماده سازی شخص برای ترک سیگار نیز وجود دارد.

جایگزینی نیکوتین توسط محصولات دیگر دوز نیکوتین را جبران و کاهش می‌دهد و به نسخه دکتر نیازی نیست؛ این روش خیلی ملایم و راحت است اما برخی از جایگزین‌ها باید توسط نسخه پزشک توصیه شود.

افراد به شدت سیگاری معتاد هستند و باید حتماً به متخصص در ترک سیگار مراجعه کنند و با رفتار درمانی و تحت نظر بودن از نظر پزشکی سیگار را ترک کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار