امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۵:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115592
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 66
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اهواز، صبح امروز، سمینار روز جهانی قلب و عروق با حضور اساتید و روسای دانشکده‌های پزشکی سراسر استان در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اهواز، صبح امروز، سمینار روز جهانی قلب و عروق با حضور اساتید و روسای دانشکده‌های پزشکی سراسر استان در سالن اجتماعات دانشکده پرستاری و مامایی علوم پزشکی دانشگاه جندی شاپور اهواز برگزار شد.

استاد و عضو هیئت علمی قلب و عروق دانشگاه جندی شاپور اهواز ظهر امروز در این سمینار اظهار داشت: 45 درصد مرگ و میر، ناشی از بیماری‌های قلب و عروقی است.

رضا اقانلو افزود: شاخصه و علل مرگ و میر قلبی عروقی، سختی شریان‌ها و تغذیه جایگاه کلیدی و گسترده‌ای در سلامت قلب ایجاد می‌کند.

عضو هیئت علمی قلب در رابطه با فرسایش قلب تصریح کرد: فشار خون، استرس و اضطراب افزایش کلسترول خون آسیب‌های اولیه را که از تغذیه است تشدید می‌دهد و فشار خون، دیواره بافتی قلب را دچار عمل فرسایش می‌کند.

اقانلو در ادامه عنوان کرد: سموم وارد شده به بدن مخصوصا قلب از چربی‌های غذایی وارد شده به بدن و از همه مهم‌تر سموم موجود در غذاهای بسته‌بندی شده با محتوای خوراکی یعنی درصد موجود آن محقق خواهد شد.

این استاد دانشگاه ادامه داد : بدن ما به طور طبیعی محافظ دارد تا از آن حمایت کند ولی در مواقعی سموم آنقدر قوی است که بادیگارد موجود در بدن نمی‌تواند به مقابله با سموم بپردازد.

وی در تاکید از بیماری‌های قلبی و چکاپ کردن قلب و بدن گفت: هر فرد حداقل هر دو ماه یک بار باید با مراجعه به پزشک متخصص قلب خود را چکاپ کند زیرا بیماری قلبی مختص افراد بزرگسال نیست بلکه کودکان زیر دو سال و بالاتر به این عارضه دچار هستند.
انتهای پیام/72001/صا20/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها