امروز : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 30
۲۰:۲۶
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1156
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۲۸
تعداد بازدید: 318
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، نخستین نشست خبری «یوسف افراش» معاون جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، نخستین نشست خبری «یوسف افراش» معاون جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن‌الکریم امروز با موضوع برگزاری هشتمین دوره آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم برگزار شد.

افراش طی این نشست خبری در پاسخ به خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس در رابطه با اینکه با توجه به اینکه دبیرخانه اجرایی طرح اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم در سازمان دارالقرآن‌الکریم قرار دارد، این دبیرخانه تاکنون چه اقداماتی در رابطه با همسان‌سازی سرفصل‌های آموزش حفظ قرآن کریم با سرفصل‌های مواد آزمون اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم داشته است، گفت: جبران کمبودهای آموزشی این طرح و برگزاری نشست‌های جدی با مراکز تأثیرگذار در این موضوع مانند آموزش و پرورش و وزارت ارشاد از اهم برنامه‌های امسال دبیرخانه طرح اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم خواهد بود.

افراش همچنین خواستار تبیین و ارزشگذاری این مدرک در رسانه‌های خبری شد.

این نشست که «محمدمهدی بحرالعلوم» عضو شورای ارزیابی طرح اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم نیز در آن حضور داشت، با توضیحات بیشتری توسط وی در رابطه با سؤال مطرح ‌شده ادامه یافت.

بحرالعلوم با اشاره به اینکه تاکنون 10 درصد از افراد شرکت‌کننده در این آزمون توانسته‌اند مدرک درجه یک تا پنج حفظ قرآن کریم را کسب کنند، گفت: 90 درصد مابقی که موفق به اخذ این مدرک نشده‌اند، دوره‌های آموزشی جامع و باکیفیتی را نیز نگذرانده‌اند.

وی از تمهیدات سازمان دارالقرآن‌الکریم برای رفع این معضل در جامعه حافظان قرآن کشور خبر داد و گفت: سازمان دارالقرآن تاکنون دوره‌های تربیت مدرس و معلم حفظ قرآن کریم را با هدف القای این موضوع به معلمان حفظ قرآن کریم باید شاگردان خود را برای شرکت در آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم تربیت کنند، برگزار کرده است.

بحرالعلوم همچنین از طراحی دوره‌های آموزش مفاهیم قرآن کریم به عنوان یکی از کلیدی‌ترین مواد آزمون اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم و اجرایی کردن آن خبر داد و گفت: علاوه بر طراحی و اجرای این دوره‌ها، قدم در حیطه مجازی کردن این آموزش‌ها گذاشته‌ایم و در همین راستا آموزش مجازی آمادگی شرکت در آزمون اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم از فردا آغاز می‌شود.
این استاد حفظ قرآن کریم با اشاره به اینکه در طرح‌های حفظ باید به کمیت و کیفیت آموزش‌ها و حتی افراد توجه داشت افزود: ما باید واقعا برای این موضوع که ما می‌خواهیم 10 میلیون حافظ را با چه سطحی از کیفیت تربیت کنیم توجه داشته باشیم. 

وی از حضور اساتید طراح سؤالات مفاهیم این آزمون در سال‌های گذشته در این دوره خبر داد و گفت: این اساتید در فضای مجازی به صورت آنلاین با متقاضیان شرکت در این آزمون در ارتباط هستند.

بحرالعلوم با اشاره به دیگر دوره‌های مجازی سازمان دارالقرآن گفت: سال گذشته نیز دوره آموزش صوت و لحن را با حضور استاد محمدرضا پورزرگری در فضای مجازی ارائه دادیم.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها