امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۰۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11560
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۹
تعداد بازدید: 94
«صبح‌الدین محیی‌الدین‌اف» یکی از مسئولان دفتر مطبوعاتی دولت تاجیکستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دوشنبه افزود: عاقل‌اف ضمن شرکت در این نشست که ...

«صبح‌الدین محیی‌الدین‌اف» یکی از مسئولان دفتر مطبوعاتی دولت تاجیکستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دوشنبه افزود: عاقل‌اف ضمن شرکت در این نشست که فردا در «پرزیدنت-هتل» مینسک برگزار می‌شود در مورد مسائل مورد توجه تاجیکستان سخنرانی می‌کند.

به گفته این منبع، بررسی مسائل توسعه همگرایی جامعه همسود در چارچوب اسناد تدوین‌شده و تقویت فضای واحد اقتصادی کشورهای عضو در دستور کار برنامه این نشست قرار دارد.

در هیمن حال، دفتر مطبوعاتی کمیته اجرایی جامعه کشورهای همسود در بیانیه‌ای تصریح کرد که در نشست مینسک نخست‌وزیران کشورهای شرکت‌کننده پروتکل پیوستن ازبکستان به معاهده منطقه آزاد تجاری کشورهای مستقل همسود را برای تدوین رابطه حقوقی ازبکستان با کشورهای دیگر عضو و مکانیسم معاهده منطقه آزاد تجاری امضا می‌کنند.

بنابر این بیانیه، شرکت‌کنندگان این نشست همچنین اجرای برنامه بین‌دولت‌ها در جهت تکمیل همکاری ‌در بخش‌های مختلف تا سال 2020 را پس از بررسی تصویب خواهند کرد.

این منبع همچنین افزود که در بخش اقتصادی دستور کار این نشست، طرح ایجاد یک مرکز واحد نوآوری‌ و اختراع در کشورهای مستقل همسود به منظور تسریع روندهای تجاری در فعالیت‌های علمی و فناوری در این محدوده نیز پس از بررسی تدوین خواهد شد.

این منبع بررسی مسائل مربوط به همکاری در حوزه‌های بشری را نیز از دیگر محورهای دستور کار این نشست یک‌روزه عنوان کرده‌ است.

جامعه کشورهای همسود که در سال 1991 در پی فروپاشی اتحاد شوروی سابق ایجاد شد، هم‌اکنون متشکل از روسیه، بلاروس، قزاقستان، مولداوی، اوکراین، ارمنستان، آذربایجان، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار