امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115616
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه العالم، سازمان «حقوق بشر» از دولت آمریکا خواست برای دادگاه «مریم الخواجه» ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه العالم، سازمان «حقوق بشر» از دولت آمریکا خواست برای دادگاه «مریم الخواجه» دختر «عبدالهادی الخواجه» فعال سرشناس حقوق بشر بحرین و از مخالفان برجسته نظام منامه، ناظر اعزام کند و در صورت مغایرت برخوردهای قضایی با موازین قوانین بین‌المللی، آن را به صراحت اعلام کند.

این سازمان گفت: متاسفانه رایج است که فعالان حقوق بشر به اتهام های دروغین محاکمه می شوند تا صدور حکم آنان چندین ماه به تاخیر بیفتد.

سازمان اول حقوق بشر، تأکید کرد که 23 امدادرسان به دلیل مداوای تظاهر کنندگان زخمی، بازداشت و شکنجه شدند و حکم نهایی آنان نیز دو سال پس از بازداشتشان در سال 2011 صادر شد.

این سازمان حقوق بشری خاطرنشان کرد: در حالی که دولت آمریکا پیش از این نماینده‌ای به جلسه محاکمه فعالان حقوق بشراعزام می‌کرد، اما آشکارا از اقدامات مشکوک آنان چشم پوشی کرد.

«برایان دالی» رئیس این سازمان اظهار داشت: خودم از نزدیک جانبداری دادگاه‌های بحرینی را لمس کرده‌ام و سکوت آمریکا در قبال این ستم‌ها به منزله پذیرفتن آنهاست.

وی افزود: ازآن جایی که آمریکا نتوانست برای آزادی مریم الخواجه به هنگام بازداشت اقدامی کند، هم اکنون زمان آن رسیده که آشکارا درباره بی عدالتی دادگاه‌های بحرین سخن بگوید.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها