امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115622
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، دفتر مطبوعاتی کاخ ریاست جمهور افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد، حامدکرزی رئیس ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، دفتر مطبوعاتی کاخ ریاست جمهور افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد، حامدکرزی رئیس جمهور سابق این کشور امروز با محمد شریعتمداری معاون اجرایی حسن روحانی رئیس جمهور ایران دیدار و گفت‎گو کرد.

بر اساس اطلاعیه، در این دیدار که امروز در حاشیه مراسم سوگند وفاداری رئیس جمهور جدید و رئیس اجرایی افغانستان انجام شد، معاون رئیس جمهور ایران سلام‎ روحانی را به کرزی اعلام کرد.

شریعتمداری همچنین از دعوت کرزی در مراسم سوگند وفاداری رئیس جمهور جدید افغانستان تقدیر کرد و کارکرد خردمندانه کرزی طی 13 سال گذشته در زمینه حکومت‌داری را ستود.

وی همچنین از سیاست مستقلانه و روابط دوستانه رئیس جمهور سابق افغانستان در قبال کشورهای خارجی بخصوص ایران ابراز قدردانی کرد و از کرزی خواست که به ایران سفر کند.

بنابر اعلام رئیس کاخ ریاست جمهوری افغانستان، کرزی همچنین امروز با «شهزاده کریم آغاخان» رهبر اسماعیلیان جهان دیدار و گفت‏‌وگو کرد.

در این دیدار، آغاخان از نقش مهم و سازنده کرزی طی بیش از یک دهه به نیکی یاد کرد و گفت: وی در کنار مردم افغانستان به همکاری‎های خود در زمینه‎ بهبود اقتصادی و رفاه اجتماعی ادامه می‎دهد.

کرزی نیز از کمک‎های بشردوستانه کریم آغاخان به افغانستان قدردانی کرد و بر ادامه کمک و همکاری این نهاد در این کشور تأکید کرد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها