امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115626
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 116
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; «ریک سانتروم» سناتور جمهوری‌خواه اسبق آمریکایی در مصاحبه با دیلی‌بیست بار دیگر مواضع

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; «ریک سانتروم» سناتور جمهوری‌خواه اسبق آمریکایی در مصاحبه با دیلی‌بیست بار دیگر مواضع اسلام‌ستیزانه خود را تکرار کرد.

سناتور سابق آمریکایی تعارضات موجود در خاورمیانه را با عنوان «برخورد تمدن‌ها» معرفی کرده و دخالت نظامی آمریکا در سوریه را جنگی وجودی علیه اسلام رادیکال خوانده است.

وی در این مصاحبه مدعی شده است است که جنگ حاضر نه تنها جنگ غرب و جهان اسلام، بلکه بیانگر درگیری‌های داخلی در درون اسلام است چرا که اسلام با مدرنیته در تعارض و کشمکش است.

سانترام در ادامه دعاوی هتاکانه خود گفته است: « اسلام با پذیرش آزادی عقیده مشکل بنیادین دارد.»

بدین ترتیب سانترام ذات اسلام را ریشه مشکلات حاضر در خاورمیانه دانسته و با انتقاد از اوباما مبنی بر عدم درک این نکته گفته است:« رئیس‌جمهور در سرزمین رویاها به سر می‌برد.» وی سخنان اوباما در مجمع عمومی سازمان ملل را نیز مورد انتقاد قرار داده و آن را سرشار از تناقضات خوانده است. اوباما در سخنان خود از اسلام به عنوان دین صلح و آرامش یاد کرده بود.

سانترام در مصاحبه خود یا دیلی‌بیست اسلام رادیکال را تهدیدی وجودی برای آمریکا و همه متحدان آن خواند.

ریک سانترام یکی از شخصیت‌هاییست که مواضع اسلام ستیزانه آن مسبوق به سابقه است. اگر چه وی مدعی است که مرجع سخنان وی «اسلام افراطی» است اما در اغلب موارد افراط گرایان را با کلیت دین اسلام جمع می‌بندد و حتی در مواردی به صراحت اعلام کرده است که افراط گرایان بر دین اسلام چیره شده‌اند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها