امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115627
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیشکک، مرکز مطبوعاتی وزارت خارجه قرقیزستان امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد، وزیر خارجه این کشور ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیشکک، مرکز مطبوعاتی وزارت خارجه قرقیزستان امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد، وزیر خارجه این کشور با نماینده سازمان ملل دیدار کرده است.

این منبع تصریح کرد که در دیدار «ارلان عبدیل‌دایف» وزیر خارجه قرقیزستان و «هلن کلارک» مدیر بخش «برنامه توسعه» در سازمان ملل مسائل مربوط به تقویت سیستم انتخاباتی در این کشور مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

در این ملاقات همچنین با تأکید بر پویایی مثبت تعاملات قرقیزستان با سازمان ملل، به اهمیت هماهنگی فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده در این راستا مطابق با منافع ملی قرقیزستان اشاره شد.

وزیر امور خارجه قرقیزستان که این روزها برای شرکت در شصت و نهمین مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده است، در حاشیه این نشست با همتایان خود از کشورهای کره جنوبی، امارات متحده عربی و جمهوری سان‌مورینو دیدار کرد.

وی در دیدار با وزیر خارجه امارات در مورد مسائل مربوط به همکاری‌های دوجانبه میان 2 کشور بویژه در حوزه‌های سیاسی، تجاری، اقتصادی، فرهنگی و انسانی و همچنین همکاری نزدیک در چارچوب سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای به بحث و تبادل‌نظر پرداخت.

عبدیل‌دایف در دیدار با همتای کره‌ای خود نیز وضعیت فعلی و چشم‌انداز توسعه همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه میان قرقیزستان و کره جنوبی را بررسی کرد و بر آمادگی طرفین برای اجرای موافقتنامه‌های بین 2 کشور که در جریان بازدید رئیس جمهور قرقیزستان از کره جنوبی در نوامبر سال 2013 به امضا رسیده بود، تأکید شد.
وی در دیدار با وزیر خارجه جمهوری سان مارینو نیز یک تفاهم‌نامه در زمینه ایجاد چارچوب حقوقی مناسبات بین 2 کشور امضا کرد.انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها