امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115640
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه امیدوار است که کنوانسیون مربوط به رژیم ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه امیدوار است که کنوانسیون مربوط به رژیم حقوقی دریای خزر در نشست بعدی سران کشورهای ساحلی (روسیه، ایران، آذربایجان، قزاقستان و ترکمنستان) که قرار است سال آینده در قزاقستان برگزار شود، به امضا خواهد رسید.

پوتین امروز در جمع همتایان خود در نشست سران آستارخان گفت: «در پیش روی ما مسئله به اتمام رسیدن متن  کنوانسیون رژیم حقوقی خزر قرار دارد و من اطمینان دارم که ما در خصوص مسائل باقی مانده در این زمینه توافق نموده و این سند مهم در نشست آتی سران امضا خواهد شد.

 رئیس‌جمهوری روسیه یادآور شد: «مسئله مهم آن است که ما در جریان نشست امروز در خصوص بیانیه سیاسی به توافق رسیدند که اساس کنوانسیون رژیم حقوقی خزر خواهد بود و من اطمینان دارم که این توافقات منافع درازمدت همه 5 کشور ساحلی را پاسخگو خواهد بود.

وی افزود: «من در همینجا از آمادگی همتایان خود برای رسیدن به توافق در این خصوص قدردانی می‌کنم.»

پوتین همچنین اعلام کرد که 5 کشور ساحلی خزر ممکن است ساختاری برای هماهنگ کردن طرح‌های مشترک ایجاد کنند.

وی توضیح داد: «طرح‌های چندجانبه نیازمند تامین مالی قابل توجه و حمایت برنامه ریزی شده دائم است، به همین دلیل توافق کشورهای ساحلی برای ایجاد ساختاری 5 جانبه برای این منظور که در حال حاضر در حال بررسی است، بسیار مفید خواهد بود.»

رئیس‌جمهوری روسیه همچنین پیشنهاد برگزاری مانورهای مشترک نیروهای واکنش سریع کشورهای ساحلی در سال 2016 را مطرح کرده و گفت: «در نخستین گام پیشنهاد می‌کنیم که در سال 2016 مانورهای گسترده نیروهای واکنش سریع 5 کشور ساحلی برگزار شود تا کارآمدی این نیروها و هماهنگی واحدهای گشت و نجات در منطقه به اثبات برسد.»
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها