امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115641
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «دمیتری پسکوف» سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه امروز، دوشنبه اعلام کرد که این

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «دمیتری پسکوف» سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه امروز، دوشنبه اعلام کرد که این کشور در خصوص مسئله توافقنامه مشارکت اوکراین با اتحادیه اروپا را بر اساس توافقات صورت گرفته در جریان مذاکرات 3 جانبه پذیرفته، ولی آمادگی آن را دارد تا در صورت نقض این توافقات، اقدامات لازم برای پاسخگویی به آنها را انجام دهد.

لازم به ذکر است که «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهوری اوکراین  شب گذشته اعلام کرد که توافقنامه مربوط به مشارکت با اتحادیه اروپا از اول ماه نوامبر (10 آبان) بطور کامل به حالت اجرا درخواهد آمد.

پروشنکو توضیح داد: «در این خصوص بازگشتی به عقب وجود ندارد. از اول نوامبر این توافقنامه بطور کامل به اجرا گذاشته خواهد شد. این اقدامات بدون هیچ تاخیری انجام خواهند شد. ما در جریان مذاکرات این حق را بدست آوردیم که از بازار داخلی خود دفاع کنیم.»

پسکوف در واکنش به این اظهارات گفت: «روسیه به توافقات صورت گرفته در جریان مذاکرات 3 جانبه (روسیه، اوکراین، اتحادیه اروپا) پایبند خواهد بود، ولی بطور همزمان بر مواضع خویش نیز تاکید دارد. روسیه آمادگی خود را حفظ خواهد کرد تا در زمان اجرای توافقنامه مشارکت اوکراین با اتحادیه اروپا، در صورت نقض توافقات 3 جانبه، اقدامات لازم برای دفاع و حمایت از منافع اقتصادی خویش را انجام دهد. »
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها