امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۲۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115642
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه یمنی «براقش نت»، وزارت خارجه روسیه امروز(دوشنبه) با صدور بیانیه ای تاکید ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه یمنی «براقش نت»، وزارت خارجه روسیه امروز(دوشنبه) با صدور بیانیه ای تاکید کرد که اوضاع داخلی و سیاسی یمن را دنبال می کند.

در این بیانیه آمده است: مسکو تحولات یمن را از نزدیک پیگیری می‌کند و اوضاع این کشور سخت و دشوار است. 

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: همانند گذشته مطمئن هستیم که بحران کنونی یمن تنها از طریق گفتگوی سیاسی و مذاکرات طرفین درگیر حل خواهد شد به گونه‌ای که منافع ملت یمنی و خواسته‌های آنها محقق شود.

مسکو از همه جریان های درگیری در یمن خواست تا از مطرح کردن خواست های مشروط خودداری کنند و به دنبال راه‌حلی برای خروج کشور از بحران در چارچوب گفتگوی ملی باشند.

وزارت امور خارجه روسیه هفته گذشته نیز در بیانیه ای اعلام کرده بود: « ما با توجه به وضع بی ثبات در جمهوری یمن بار دیگر از شهروندان روس می خواهیم از سفر به این کشور خودداری کنند و به افرادی که در این کشور حضور دارند توصیه می کنیم هر چه سریع تر از یمن خارج شوند .»

در پی اوج گرفتن اعتراض ها در یمن، رییس جمهوری این کشور اخیرا یک توافقنامه سیاسی و امنیتی با معترضان و جنبش انصارالله امضا کرد.

یمن از زمان اعتراض های 11 ماهه که در فوریه 2012 به برکناری «علی عبدالله صالح» از قدرت منجر شد، تاکنون در مرحله گذار سیاسی باقی مانده است.
  انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها