امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115655
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سبزوار، مرضیه کسرایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این گروه تئاتر معلولان سبزواری با نام ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سبزوار، مرضیه کسرایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این گروه تئاتر معلولان سبزواری با نام سفیر و متشکل از 17 بازیگر و با اثری به نام ازدواج سنتی به عنوان تنها نماینده ایران توانسته بود به المپیاد تئاتر هند راه پیدا کند، اظهار کرد: خوشبختانه در این المپیاد که با حضور بیش از 10 نماینده از کشورهای مختلف در بخش تئاتر معلولان برگزار شد گروه تئاتر سفیر سبزوار توانست به رتبه برتر دست یابد و گروه هنری کشور میزبان نیز توانست به جایگاه دوم دست یابد.

وی با بیان اینکه بازیگران تئاتر ازدواج سنتی سبزوار متشکل از بازیگران معلول بودند، خاطرنشان کرد: این بازیگران در حالی به این رتبه دست یافتند که نمایندگان کشورهای دیگر دارای بازیگرانی غیر معلول و تندرست بودند.

کسرائی با بیان اینکه برتری گروه هنری سفیر در این المپیاد نشان داد که معلولان دارای توانایی‌های بسیار زیادی هستند، اضافه کرد: یکی از برنامه‌های اداره بهزیستی توانمندسازی معلولان است که برگزاری اینگونه برنامه‌ها به رشد این افراد در حوزه توانمندسازی کمک شایانی می‌کند.

گفتنی است نمایش ازدواج سنتی در حقیقت اثری است که در حوزه اجتماعی اجرا می‌شود و برگرفته از آیین‌های ملی و مذهبی کشور به‌ویژه خراسان رضوی است که با کارگردانی حسن عنایت‌پور در این المپیاد روی صحنه رفت.

انتهای پیام/70005/ع30/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها