امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11566
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۹
تعداد بازدید: 168
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «ارلان عبدالدایف» وزیر خارجه قرقیزستان در جلسه پارلمان این کشور گفت که حکومت قرقیزستان اسناد لازم را ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «ارلان عبدالدایف» وزیر خارجه قرقیزستان در جلسه پارلمان این کشور گفت که حکومت قرقیزستان اسناد لازم را برای خارج کردن نیروهای آمریکایی که باید تا اواسط سال 2014 خاک قرقیزستان را ترک کنند، آماده می‌کند.

وی افزود: قرقیزستان تا آخر سال جاری تمام اسناد لازم را برای خارج کردن نیروهای نظامی آمریکا از خاک قرقیزستان آماده می‌کند.

وزیر خارجه قرقیزستان تصریح کرد که دولت این کشور 180 روز قبل از پایان قرارداد، نمایندگان آمریکا را آگاه می‌سازد.

پایگاه نظامی آمریکا در فرودگاه بین‌المللی ماناس در سال 2001 تأسیس شد. این پایگاه مرکز اساسی برنامه انتقال تجهیزات مورد نیاز کشورهای خارجی در افغانستان به شمار می‌رود.

در سال 2010 حکومت قرقیزستان اعلام کرد که توافق‌نامه همکاری با آمریکا پس از به پایان رسیدن مهلت آن در سال 2014، تمدید نخواهد شد.

همچنین در سفر «رابرت بلیک» معاون وزیر خارجه آمریکا در مسائل آسیای جنوبی و مرکزی در ماه ژانویه سال جاری، «الماس بیک آتامبایف» رئیس جمهور قرقیزستان تأکید کرد که از سال 2014 در فرودگاه بین‌المللی ماناس نباید نیروهای نظامی حضور داشته باشند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها