امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115662
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی از پشت صحنه فیلم «حکایت عاشقی» به کارگردانی احمد رمضان­زاده و به تهیه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی از پشت صحنه فیلم «حکایت عاشقی» به کارگردانی احمد رمضان­زاده و به تهیه کنندگی مسعود جعفری‏جوزانی بازدید و با عوامل این فیلم درباره روند تولید آن گفت‌‏وگو کرد. محمدرضا جعفری‏‌جلوه و همراهان در این بازدید با حضور در لوکیشنی در سوهانک از نزدیک در جریان روند تولید این فیلم قرار گرفتند.

جعفری‏ جلوه در حاشیه بازدید از این فیلم که درباره بمباران شهر حلبچه پس از عملیات پیروز والفجر 10  و در حیطة دفاع مقدس است گفت: همانطور که فرصت‌‏های امروز بشر برای رشد و سعادت مرهون عاشوراست، امنیت، استقلال و همه جلوه های حیات و سربلندی مردم ایران نیز مرهون پایمردی هشت ساله‏اش در جنگ تحمیلی و خیل عظیم ایثارگران و شهیدان این ملت است که هر عقل سلیمی این را می‏فهمد.

وی تأکید کرد: پاسخ طعنه ‏زنان و منکران ارزش‌‏های بی ‏بدیل شکل گرفته در مقاومت و دفاع نجیبانه هشت سالة مردم سرزمین عزیزمان را در برابر ستیزة جویی و تجاوز همة قدرت‏های آن روز جهان، در عمل باید داد نه در حرف و لفظ. سینمای دفاع مقدس پاسخ ماست به ادامة آن جنگ و تجاوز که همچنان در عرصه‏های فرهنگی و روانی برپاست. وقت ما برای تلاش عملی در این سینما باید مصروف شود نه در حواشی. اگر رازهای نهفته در پشت صحنة آن جنگ تحمیلی  بدرستی دریافت شود و دیگر به این سهولت ارزشهای غیرت، وظیفه شناسی، فداکاری و ایثار با حرف‏های واهی و آری از حقیقت مورد تعریض قرار نمی‏گیرد. این کاری است که بر ذمه ماست. سینمای تصویرگر واقعیات آشکار و نهان جنگ تحمیلی و بازگوینده قصه‏های بی‏شمار مظلومیت، نجابت، شجاعت و پایمردی مردم شریفمان تا حد اعلای امکان و با عبور از مرزهای شهادت در پهنة دفاع هشت ساله.

در این بازدید، گروه فیلمبرداری مشغول ثبت صحنه ‏های مربوط به کمپ آوارگان شیمیایی کرد عراقی در داخل مرزهای ایران بودند و بازیگرانی چون بهرام رادان، شوان اتوف (فیلمساز و بازیگر کرد عراقی)، شیلان رحمانی و بهمن زرین ‏پور نقش ‏آفرینی می‌‏کردند.

فیلمنامه این فیلم سینمایی را رمضان‏زاده با همراهی مسعود جعفری‏جوزانی نوشته و این اولین فیلم بلند رمضان‏زاده است که جلوی دوربین می‏برد. به گفته وی برای روایت این داستان تمام فیلم‏های مستند و عکس‏های موجود از این واقعه از نظر گذارنده شده و یک سال و نیم به همراه میعاد راشدی صرف تحقیقات آن شده است.

«حکایت عاشقی» روایت رخدادهای پس از عملیات والفجر 10 و آزادسازی مناطق وسیعی از خاک ایران و عراق و در پی آن بمباران شیمیایی منطقه و قصه امدادرسانی و دل سپردگی یک خبرنگار ایرانی به یکی از آوارگان شیمیایی حلبچه است که منجر به ازدواج آنها می‏شود، اما بروز دوباره عهدهای گذشتة دخترک کُرد عراقی و آثار رو حی و جسمی ناشی از بمباران شیمیایی باعث مشکلاتی در زندگی زناشویی آنها می‏شود که تأثیر و رهاورد آن تا امروز ادامه می‌‏یابد.

در این فیلم بازیگرانی چون بهمن زرین‏پور، قطب الدین صادقی، بهرام رادان، شیلان رحمانی و جمعی از بازیگران کُرد ایرانی و عراقی تئاتر و سینما نقش آفرینی می کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها