امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115684
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 72
«مریم هاشم‌پور» دختر جمشید هاشم‌پور بازیگر پیشکسوت سینما و مجری برنامه تلویزیونی «با اجازه» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، ...

«مریم هاشم‌پور» دختر جمشید هاشم‌پور بازیگر پیشکسوت سینما و مجری برنامه تلویزیونی «با اجازه» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: مباحث حقوقی به خودی خود موضوعاتی جدی، خشک و خشن هستند. بنابراین برای جذب مخاطب عام باید به تلطیف آن ها پرداخت. از این رو در برنامه «با اجازه» با حضور هنرمندان به این هدف نزدیک می شویم. ضمن این که موضوعات حقوقی از این طریق به زندگی روزمره مردم گره زده می شود و مسائل حقوقی را به متن زندگی مردم می کشاند و از صرف یک گفت و گوی حقوقی و سنگین خارج می کند.

وی در همین زمینه افزود: بنابراین نگاه این برنامه به مسائل حقوقی صرفا آموزشی نیست زیرا این برنامه آیتم‌های مختلفی دارد و تنها یکی از آن‌ها که گفت‌وگوی تخصصی است جنبه آموزشی دارد. ضمن این که بخش‌های دیگری هم برای اطلاع رسانی در نظر گرفته شده است و راه‌کارهایی برای پیشگیری از آسیب به مردم ارائه می‌شود.

هاشم پور در پاسخ به این که با توجه به تحصیل خودتان در مقطع کارشناسی ارشد حقوق بین‌الملل و اشراف به موضوعات حقوقی تا چه میزان خود به عنوان کارشناس به مباحث برنامه ورود پیدا می کند، ادامه داد: با توجه به این که تحصیلات خودم در رشته حقوق بوده است، کار وکالت و تدریس در دانشگاه هم انجام می دهم، خودم تمایل دارم مباحث چالشی پیش برود اما نیم نگاهی هم به این موضوع دارم که به هر حال برنامه با اجازه یک برنامه صرفا آموزشی و تخصصی نیست. بلکه جامعه مخاطبان آن عام است و زمان پخش برنامه هم ساعتی که گروه های مختلفی بیننده هستند. اگرچه ممکن است دانشجویان رشته‌های حقوقی در تابستان بیننده بااجازه باشند، اما ما باید گروه های دیگر را هم در نظر بگیریم. با توجه به این نکته اگرچه خودم گاهی به سمت و سوی تخصصی و آموزشی تر شدن مباحث حرکت می کنم اما خانم بهبودی به عنوان تهیه کننده حواسشان هست و تذکر می دهند که بهتر است برنامه رویکرد عامه پسندی خود را حفظ کند. 

برنامه «با اجازه» به تهیه کننده الهه بهبودی و رضا منتظری مقدم روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت11:40  به صورت زنده روانه آنتن شبکه سه می شود .
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها