امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115685
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، محمود عاطفی رئیس سازمان سینمایی و هنرهای نمایشی دفاع مقدس در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب فرهنگ جامع تئاتر دفاع مقدس در ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، محمود عاطفی رئیس سازمان سینمایی و هنرهای نمایشی دفاع مقدس در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب فرهنگ جامع تئاتر دفاع مقدس در جمع خبرنگاران گفت: برای جلوگیری از تحریف‌ها و رسیدن به حقیقت‌های پنهان دوران هشت سال دفاع مقدس پژوهش و تحقیق مفصل و همه جانبه اولین و مهمترین گام است. در همین راستا تدوین و چاپ فرهنگ جامع تئاتر دفاع مقدس در دستور کار این سازمان قرار گرفت. از دیگر اقدامات قابل توجهی که در این راستا صورت گرفته ارائه محورهای بنیادین پژوهش به بنیاد نخبگان ستاد کل نیروهای مسلح جهت استفاده از نخبگان دانشگاهی در قالب طرح‌ سربازی برای انجام فعالیت‌ها و تحقیق پژوهشگران این عرصه است که در نوع خود بسیار حائز اهمیت است.

وی ضمن تأکید بر لزوم جانمایی تئاتر دفاع مقدس در تقویم فعالیت‌های سالانه تئاتر کشور به صورت مداوم و مستمر افزود: جذابیت تئاتر دفاع مقدس و مخاطب‌پروری آن به ویژه در نسل جوان و نسل‌های ناآشنا با جنگ در گرو دریافت‌های تازه از ادبیات، رخدادها و حوادث برجسته جنگ است.

عاطفی ضمن طرح این سؤال که طراز عالی تئاتر دفاع مقدس کجاست و آیا زبان و بیان هنری این تئاتر می‌تواند پاسخگوی ذره‌ای از جانفشانی‌ها و دلاوریها و شهادت‌ها باشد افزود: بزرگان، نافذان و زعمای قوم تئاتر باید دائماً در حال ارزیابی و میزان اثربخشی آن باشند زیرا هر حرکت هنری به شرطی ماندگار می‌شود که لذت آن را مخاطب حس کند، اگر چنین است که اهل تئاتر دفاع مقدس باید به خود ببالند و اگر چنین نیست مسئولیت سنگینی بر دوش دارند.

رئیس سازمان سینمایی و هنرهای نمایشی دفاع مقدس تصریح کرد: انتظاری که از تئاتر دفاع مقدس داریم این است که بتواند غرور ملی و دینی مردم را در مقابل با جریاناتی که توسط استکبار جهانی در منطقه راه می‌افتد را تقویت کند. در شرایط فعلی و اوضاع و احوال کنونی تئاتر دفاع مقدس نیازمند مضمون‌آفرینی و شورانگیزی در مخاطب است.

عاطفی افزود: پتانسیل و بضاعت نجبیانه و ارزنده‌ای در حوزه تئاتر وجود دارد که در سطح کلان مغفول مانده است در حوزه تئاتر انقلاب و دفاع مقدس ظرفیت‌های ارزشمندی برای پایه‌ریزی این شالوده وجود دارد که می‌تواند جاذبه لازم را فراهم آورد. تئاتر هنر زندگی است و مهمترین ویژگی آن مردمی بودن است. این هنر به عنوان هنر ما در حوزه نمایش مطرح است و باید به فکر توسعه و فرا رفتن آن تئاتر صرف صحنه‌ای به درون مردم باشیم و مردم را با تئاتر فاخر پیوند دهیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها