امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115690
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید رمضان شجاعی کیاسری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری ششمین سمپوزیوم ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید رمضان شجاعی کیاسری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری ششمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران گفت: برگزاری این سمپوزیوم‌های هنرهای تجسمی اقدام مناسبی است و می‌تواند راهی برای رسیدن این هنر برتر و اصلی به جایگاه واقعی خود باشد.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: این رویداد اتفاق بسیار مهمی است زیرا که مجسمه‌سازی معاصر با تاریخ 100 ساله اخیر ایران پیوند خورده است و مجسمه‌ها کمک می‌کنند که هویت شهرهای ما کامل شوند.

شجاعی کیاسری با تأکید بر اهمیت استفاده از مجسمه‌ها برای انتقال پیام‌های ملی و دینی گفت: در حال حاضر در برخی از میدان‌های شهر تهران از جمله  میدان فردوسی و خیابان دربند مجسمه‌هایی نصب شده که به شهر نمای بسیار زیبایی داده است.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری این سمپوزیوم در ارتقا جایگاه هنری ایران تصریح کرد: حضور هنرمندان خارجی در سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران بستری را فراهم می‌کند تا چهره حقیقی ایران به عنوان یک کشور دوستدار فرهنگ و هنر و پیشرو در عرصه بین‌المللی تثبیت شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن درخواست برای حمایت پررنگ‌تر از هنرمندان فعال در این عرصه گفت: در طول چند دوره‌ای که سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران برگزار شده شهرداری تهران حمایت‌های خوبی داشته که جای تقدیر و درخواست برای تداوم این حمایت‌ها را داریم.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها