امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115706
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; توافق‌های پشت‌پرده چند روز پیش با عنوان بازسازی غزه از نظر حماس توافقی منصفانه و عادلانه

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; توافق‌های پشت‌پرده چند روز پیش با عنوان بازسازی غزه از نظر حماس توافقی منصفانه و عادلانه نبوده است به گونه‌ای که بتواند توازن قدرت را در واقعیت و در سایه اصرار نظام‌های عربی برای جلوگیری از فعالیت حماس در بازسازی غزه را حفظ کند.

روزنامه اردنی «العرب الیوم» فاش کرد که عربستان سعودی به سازمان‌های تشکیلات خودگران اعلام کرده که هیچ کمکی به بازسازی غزه جز از طریق سازمان‌های قانونی فلسطین نخواهد کرد. مصر نیز به چندی طرف فلسطینی اعلام کرده  که فقط با تشکیلات خودگردان در این مورد همکاری خواهد کرد.

چند تن از نزدیکان «خالد مشعل» رئیس دفتر سیاسی حماس به روزنامه مذکور اعلام کرده‌اند که حماس موضع عملی و واقعی خود را پیشرفت خواهد تا طرح‌های بازسازی غزه آغاز شود و سعی در ایجاد گره‌های جناحی در این مورد ندارد به شرطی که تمام امور با شفافیت تمام انجام شود.

بر اسا این گزارش اعتراض حماس به شرایط فعلی باعث شد بیانیه‌ای صادر کند و در ان از سازمان آزادی‌بخش فلسطین به دلیل آنچه آن را «ضعف بهره برداری» از انتفاضه «الاقصی» (2000) خواند انتقاد کند.

در این بیانیه که به مناسبت 15 سالگرد انتفاضه الاقصی (28 سپتامبر/2مهر) منتشر شده آمده است: سازمان آزادیبخش فلسطین نتوانست حجم قربانیانی که ملت ما تقدیم کرد را براورد کند و به همین دلیل بهره‌برداری آن از انتفاضه ضعیف بود. موضع این سازمان گاهی اوقات به حد فروش مواضع در مقابل  حمایت از جان می‌رسد و هماهنگی امنیتی ذلت‌بار کنونی نشانه آن است.

حماس در پایان اعلام کرد که توافق اخیر در قاهره اگر در سایه یک شراکت حقیقی ملی، عدالت اجتماعی و آزادی و کرامت به واقعیت نپیوندند، هرگز موفقیت‌آمیز نخواهد بود.
انتهای پیام/ص
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها