امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۸:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115715
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جمعی از دانشجویان واحدهای دندانپزشکی، داروسازی و پزشکی دانشگاه آزاد ساعت 14 امروز 9 مهر ...

به گزارش خبرنگار دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جمعی از دانشجویان واحدهای دندانپزشکی، داروسازی و پزشکی دانشگاه آزاد ساعت 14 امروز 9 مهر 93 روبروی واحد دندانپزشکی این دانشگاه به نشانه افزایش شهریه‌ها تجمع کرده و اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام کردند.

بنابراین گزارش دانشجویان که حرکت خود را از داخل پارک کنار دانشکده علوم پزشکی آغاز کرده بودند با در دست داشتن پلاکاردهایی همچون «دانشگاه آزاد، میرزاده و پسران»، «افزایش ناعادلانه شهریه‌ها له شدن زیر چرخ‌دنده‌های اقتصادی»، «هفته‌ای 30 دقیقه تحصن تا کاهش شهریه‌ها»، «عدالت اقتصادی باید به دانشگاه بازگردد» و با سر دادن شعارهایی همچون «شهریه‌ها کم نشه اینجا قیامت میشه»، «دانشجوی باغیرت حمایت حمایت» و شعارهایی از این دست به افزایش غیرمتعارف شهریه‌ها در دانشگاه آزاد اعتراض کردند.

دانشجویان در حالی که حراست دانشگاه تجمع را رصد می‌کرد در وسط خیابان روبروی دانشکده تحصن کردند.

دقایقی پس از تحصن دانشجویان، حراجی رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد در جمع معترضان حاضر شد و سعی در آرام کردن این دانشجویان داشت.
 
حراجی در این تجمع گفت: من حرف‌ها و اعتراضات شما را شنیدم و مطمئنا آنها را به مسئولان دانشگاه آزاد انتقال خواهم داد.
 
وی افزود: تجمع و اعتراض شما در این مکان درست نیست و فایده‌ای ندارد و تاثیری نخواهد داشت. اگر اینجا سازمان مرکزی بود شاید شکل‌گیری این تجمع بهتر بود ولی اینجا دانشکده دندانپزشکی است و ما تنها می‌توانیم انتقال‌دهنده اعتراضات شما به مسئولان باشیم.
 
حراجی در خاتمه سخنان خود اظهار داشت: من تجمع و ایستادن شما را در این مکان به صلاح نمی‌دانم زیرا اینجا محل رفت و آمد مردم است و باعث ایجاد مشکل در عبور آنها خواهید شد و از دانشجویان خواست سریع‌تر به تجمع خود پایان دهند.
 
یکی از دانشجویان تجمع‌کننده در گفت‌وگو با فارس در رابطه با این تجمع گفت: این تجمع به خاطر افزایش شهریه‌های دانشگاه آزاد شکل گرفته است و در صورتی که شهریه‌ها اضافه شده نه تنها خدماتی برای ما در نظر نگرفتند بلکه خدمات نسبت به سال گذشته کمتر هم شده است.
 
وی ادامه داد: دانشجویان بعد از افزایش شهریه‌ها حتی لیوان و دستکش یکبار مصرف بیمار را هم خودشان تهیه می‌کنند در صورتی که از بیمار هزینه‌های زیادی برای درمان گرفته می‌شود.
 
در ادامه یکی دیگر از دانشجویان معترض گفت: خواسته دانشجویان از ریاست دانشگاه آزاد این است که برای حل این مشکل یک نماینده مشخص کنند تا بتوانیم هرچه زودتر راه‌حلی برای کم شدن شهریه‌ها پیدا کنیم.
 
دانشجویان در خاتمه اعتراض خود با مطرح کردن مطالبات و خواسته‌های دانشجویان با امضا کردن پلاکاردی که روی آن نوشته شده بود «ما دانشجویان دانشگاه آزاد نسبت به افزایش شهریه‌ها اعتراض داریم» به تجمع خود پایان دادند.
 
انتهای پیام/  

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها