امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۷:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115719
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «المسلة»، «ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه عراق امروز چهارشنبه اعلام ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «المسلة»، «ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه عراق امروز چهارشنبه اعلام کرد که عراق در جنگ با داعش از تمام کشورها کمک گرفته است و ایران نیز یکی از این کشورها بود که عراق بنا به شروطی از آن کمک گرفته است.

وی  طی یک کنفرانس خبری در مقر وزارت خارجه عراق گفت: عراق باید از ایران و تمام کشورهایی که در جنگ با تروریست‌های داعش به او کمک کرده‌اند، قدردانی کند.

جعفری افزود: ما هیچ ترسی نداریم که بگوییم از ایران که یکی از کشورهای همسایه ماست در جنگ با داعش کمک گرفته‌ایم. عراق با تمام کشورها بر اساس اصل احترام متقابل به حق حاکمیت هر کشوری تعامل می‌کند. این کشور اجازه نخواهد داد که عرصه نبرد کشورهای مختلف با یکدیگر باشد. ما این را در نشست شورای امنیت سازمان ملل نیز تاکید کردیم.

وزیر خارجه عراق گفت: در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل 40 دیدار با مقامات مسئول بین‌المللی انجام دادیم که اغلب آنها بر حمایت از ائتلاف بین‌المللی ضد داعش تاکید کردند و چین نیز اعلام کرد که خارج از این ائتلاف با عراق همکاری خواهد کرد.
انتهای پیام/غ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار