امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115722
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با سپری شدن بیش از یک هفته از امضای توافق صلح میان انقلابیون و صنعا و تاکید همه طرف‌ها بر

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با سپری شدن بیش از یک هفته از امضای توافق صلح میان انقلابیون و صنعا و تاکید همه طرف‌ها بر انتخاب هر چه سریعتر نخست‌وزیر جدید بر اساس توافق تمام طرفهای سیاسی فعال در کشور هر روز نامزد جدیدی به فهرست نامزدهای نخست‌وزیری اضافه می‌شوند و رسانه‌ها هر روز نام جدیدی را اعلام می‌کند. اما هنوز نخست‌وزیری انتخاب نشده است. 2 روز پیش اعلام شده بود که طی 48 ساعت آینده نخست‌وزیر انتخاب خواهد شد اما گویا بار دیگر این مسئله به تاخیر افتاده است.
اعدام شماری از افسران صدام در یمن
پایگاه خبری «الفدک» به نقل از ایگاه خبری «الفدک»،« عبدالخالق بدرالدین الحوثی» عضو ارشد جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که «نظمی اوجی» وکیل مدافع دیکتاتور معدوم عراق، «محمد برزان التکریتی» و «سطام الکعود» دیگر رهبران بارز حزب بعث در یمن که نقش بارزی در کشتارها و حملات خونبار دولت «علی عبدالله صالح» علیه مردم این کشور داشتند اعدام شدند.
عبدالخالق بدرالدین الحوثی گفت: به سایر بعثی‌های مقیم یمن که دستشان به خون مردم این کشور آلوده نشده، یک هفته فرصت دادیم تا خاک این کشور را ترک کنند اما بعثی‌های که در دستانشان به ریخته شدن خون مردم آغشته شده است، تاوان جنایات خود را خواهند داد.(جزئیات بیشتر)
 

انصارالله عملیات تروریستی در عمران را خنثی کردند

یک منبع آگاه در جنبش انصارالله یمن از خنثی کردن یک عملیات تروریستی در استان «عمران» خبر دادند.

این منبع آگاه گفت: کمیته‌های مردمی در یمن امروز عملیات وارد کردن خودروهای بمب‌گذاری‌شده و کمربندهای انفجاری به استان عمران را خنثی کردند.

بر اساس این گزارش، این کمیته‌ها امروز متوجه شدن که یک خودروی بمب‌گذاری شده تلاش دارد وارد استان عمران شود سپس با بررسی‌های بیشتر از وجود چند خودروی بمب‌گذاری شده و چند کمربند انفجاری برای کشتار مردم بی‌گناه در 2 استان صنعا و عمران خبردار شدند و این اقدام را خنثی کردند.

کمیته‌های مردمی ساختمان وزارت حقوق بشر را تحویل دادند

پایگاه خبری یمنی «26 سپتامبر» وابسته به وزارت دفاع یمن اعلام کرد که مقامات وزارت حقوق بشر ساختمان این وزارتخانه را از کمیته‌های مردمی و نمایندگان دفتر سیاسی جنبش انصارالله تحویل گرفته‌اند.

«اسماعیل الجبری» سرپرست وزارت دفاع یمن از نقش انصارالله در حفظ دارایی‌هایی این وزارتخانه و جلوگیری از هرگونه تجاوز و غارت آن تقدیر و تایید کرد که انصارالله در قبال وطن و ایفای نقش جدی در پاسخگویی به آرزو‌ها و رویاهای ملت یمن صادق است.

وزیر خارجه بحرین فاش کرد که کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس از آمریکا خواسته اند جنبش انصارالله را تحریم کند.

 

شورای همکاری خلیج فارس خواستار تحریم انصارالله یمن شد

«خالد بن احمد بن محمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین تأکید کرد که شورای همکاری خلیج فارس از آمریکا درخواست کرده است تا جنبش انصارالله یمن از طریق شورای امنیت تحریم شود.

درحالیکه تظاهرات و اعتراضهای میلیونی یمنیها طی هفته‌های گذشته سرانجام به نتیجه رسید و موجب کناره گیری دولت و امضای توافقنامه ای برای حل بحران و مشکلات اقتصادی و سیاسی یمن شد؛  وزیر خارجه بحرین ادعا کرد: «باید از هر راهی به یمن کمک کرد تا به دست تروریستها نیفتد و این کشور به سوی جنگ داخلی بلند مدت کشیده نشود.»

-

کوچ رهبران اخوان المسلمین مصر به یمن

 منابع نزدیک به اخوان المسلمین اعلام کردند که دست کم 15 تن از سران این گروه مصر را به مقصد یمن ترک کرده‌اند.

بر اساس این خبر با توجه به تحولات اخیر یمن، این اقدام در راستای دوری رهبران اخوان المسلمین از پیگیری‌ها و هیاهوی رسانه‌ای انجام شده است.

این منابع تأکید کردند که تعدادی از رهبران اخوان در طول چند ماه گذشته به یمن سفر کرده بودند و در حال حاضر این 15 نفر به آنها ملحق شده‌اند تا به دور از هیاهو در راستای فعالیت‌های ضد دولتی خود تحرک داشته باشند.

این منبع افزود که عناصر اخوان المسلمین در صنعا از نیروهای گارد ویژه و در مقر سفارت خانه‌های مورد حمایتشان مستقر شد‌ه‌اند.

اخیرا نیز و بنا به درخواست کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، تعداد زیادی از اعضای اخوان المسلمین و رهبران این گروه مجبور شده بودند قطر را ترک و به ترکیه منتقل شوند.

تغییر در رویکرد ریاض در قبال انقلابیون یمن؛ تلاش سعودی‌ها در دیدار با رهبران انصارالله

پایگاه خبری لبنانی «العهد» از ایجاد یک تحول جدید در سیاست عربستان سعودی در قبال یمن خبر داد و به نقل از یکی از رهبران جنبش «انصارالله» یمن نوشت: رهبری این جنبش برای نخستین‌بار در هفته گذشته یک تماس مستقیم از سوی دولت سعودی دریافت کرد.

به گفته او، ریاض پس از امضای توافقنامه صلح و مشارکت ملی انقلابیون با صنعا، برای نخستین‌بار با انصارالله تماس گرفت تا با این جنبش همپیمان شود.

وی اظهار داشت: سعودی‌ها از ما خواستند تا برای بررسی برخی مسائل مربوط به آینده با آنها دیدارهایی داشته باشیم بدون اینکه چیزی را مستقیما از ما طلب کنند. اما ما اعلام کردیم که باید این مسئله را بررسی کنیم. زیرا نه تنها درگیر مسئله اجرای توافقنامه صلح هستیم بلکه هرگونه دیدار ما با هر طرف خارجی در شرایط کنونی که ما با شرکای یمنی خود برای حفظ ثبات و امنیت کشورمان و لغو حذف یارانه سوخت در تماس و تلاش هستیم، به هیچ وجه مناسب نیست.

این منبع اظهار داشت: این پاسخ ما ریاض را دلخور کرده است اما ما از آنها تشکر می‌کنیم که خواستار این دیدار و تماس شده‌اند. لذا این درخواست را رد نکرده‌ایم و سیاست حکم می‌کند که ما زمان دیگری را برای دیدار و تماس انتخاب کنیم. زمانی که ما با فراغ بال به برادرانمان گوش دهیم.

عکاظ: انتخاب نخست‌وزیر جدید یمن به تاخیر افتاد

روزنامه سعودی عکاظ اعلام کرد که تصمیم انتخاب نخست‌وزیر جدید یمن به امروز موکول شده است زیرا «عبدربه منصور هادی» همچنان در حال رایزنی با تمام طرفهای سیاسی در این راستا است.

یک منبع آگاه اعلام کرد که انتظار می‌رود دولت جدید یمن تنها طی 3 روز پس از انتخاب نخست‌وزیر جدید یمن تشکیل شوند.

این روزنامه بیشترین شانس را به «یحیی العرشی» برای تصدی پست نخست‌وزیری یمن می‌دهد.

فهرست اسامی نخست‌وزیری یمن شامل 18 اسم بود که تاکنون 13 نفر از آنها رد شده‌اند و اکنون تنها 6 نفر باقی مانده‌اند تا از میان آنها یک نفر در نهایت به عنوان نخست‌وزیر توافقی انتخاب شود که عبارتند از: یحیى حسین العرشی، أیوب الحمادی، أحمد لقمان، محمد محمد مطهر، عبدالله الصایدی و محمد لطف الاریانی.

دلیل به تاخیر افتادن تصویب قانون اساسی جدید یمن

یک عضو در کمیته تدوین قانون اساسی جدید یمن دلیل به تاخیر افتادن تصویب قانون اساسی را به دو مسئله حساس مرتبط کرد و گفت: سهم شمالی‌ها و جنوبی‌ها در قدرت هنوز مورد توافق و تصویب نهایی قرار نگرفته است و هنوز چندین مسئله مورد اختلاف وجود دارد. اما پیش‌بینی می‌شوند تا آخر اکتبر جاری، پیش‌نویس قانون اساسی تدوین و ارائه شود.

جزئیات طرح دوحه- آنکارا برای تکرار سناریوی موصل در جنوب یمن

دستگاه اطلاعاتی یمن درباره طرح توطئه جدید ترکیه و قطر مبنی بر تکرار سناریوی «موصل» این‌بار در استان‌های جنوبی یمن و ایجاد امارت تکفیری‌ها در این منطقه هشدار داد.

 پایگاه خبری «یمنی پرس» به نقل از یک مقام مسئول در دستگاه اطلاعاتی یمن درباره جزئیات این خبر گفت که طرح بعدی داعش و حامیان آن در یمن است. انجام عملیات تروریستی شامل انفجار و ترور فیزیکی افراد تنها بخشی از این طرح است که با ایجاد درگیری جدید در یمن همراه خواهد شد تا ملت یمن از ایجاد دولتی توانمند دور شود و میدان عملیات القاعده و داعش در استان‌های «البیضاء»، «مأرب»، «الضالع»،«شبوة »و«الجوف» است.(جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/غ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها