امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115751
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمال‌الدین پیرمؤذن نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه)

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمال‌الدین پیرمؤذن نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در نطق میان دستور خود در صحن علنی با اشاره به هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دوران دفاع مقدس از تابناک‌ترین میراث اسلامی، ملی و انقلابی ماست و شایسته است تا ملت بزرگ ایران که خود آفریننده آن حماسه جاودان و در حال جریان در کشورهای پیرامونی است، در پاسداشت آن میراث ماندگار و فضای معنوی و ملی پدید آمده از آن به نیکوترین وجه در داخل و خارج کشور بکوشد.

وی افزود: امروز کشورها به منافع ملی خود می‌اندیشند و فقدان ارتباطات و تعاملات مؤثر و مفید بین‌المللی در کنار کم‌توجهی به افزایش رشد و توانمندی‌های اقتصادی مولد مالی، فناوری و علوم و منابع انسانی اصولگرا و اصلاح‌طلب توانمند کشور، علت‌العلل ناکارآمدی و رکود در ایران است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: تأخیر در رسیدگی مجدانه به عدم تعادل‌ها و عدم توازن‌ها و نابرابری‌های موجود در سراسر کشور به ویژه در مناطق مرزی حاشیه‌های شهری و روستاها و تداوم بمباران بحران‌هایی همچون مسئله آب، محیط زیست و لشکر عظیم بیکاران می‌تواند نظام ملی را در آینده با مخاطرات جدی روبه‌رو کند.

پیرمؤذن تصریح کرد: مجلس و دولت با همکاری نزدیک و کار فشرده و جهادی می‌تواند از فرصت تهیه برنامه‌ ششم توسعه به منظور طرح بایسته‌های لازم برای ریشه‌دار کردن تولید، رشد پرشتاب اقتصادی و نیز توسعه متوازن کشور استفاده و در این زمینه برنامه‌ریزی کنند.

وی ادامه داد: امروز رئیس‌ جمهور آمریکا در سازمان ملل متحد به حقانیت ایران اعتراف کرد و حق تولید سوخت لازم برای این کار را قائل شد و دنیا نیز اعتراف کرد که بدون کمک ایران نمی‌تواند داعش را از بین برد.

نماینده اردبیل با بیان اینکه دولت و مجلس در قبال زنده نگاه داشتن امید مردم و افزایش سرمایه اجتماعی مسئول هستند، بیان داشت:‌ لازمه تحقق حماسه اقتصادی جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی و داخلی و توسعه گردشگری و رعایت سه اصل تعیین کننده رقابت، کیفیت و استاندارد است.

پیرمؤذن اضافه کرد: وجود جناح‌های اصولگرا و اصلاح‌طلب در ایران و وجود مجلس پرسشگر مردمی و دولت مقتدر پاسخگو دو بال پرواز توسعه‌یافتگی پرشتاب ایران اسلامی است.

وی در پایان یادآور شد: قطبی کردن باعث تشدید مشکلات موجود می‌شود و تداوم مطلق‌گرایی و تمامیت‌خواهی سیاسی آثار زیانباری در جامعه پدید می‌آورد.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها