امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۶:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115763
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 115
به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمیدرضا ترقی (رئیس مرکز بین الملل حزب موتلفه اسلامی) که در راس هیئتی مرکب از حسن غفوری‌فرد ...

به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمیدرضا ترقی (رئیس مرکز بین الملل حزب موتلفه اسلامی) که در راس هیئتی مرکب از حسن غفوری‌فرد (عضو کمیته دائمی) ، مهدی صولی(معاون امور جوانان در خاورمیانه) و لاله افتخاری (عضو کمیته زنان اتحادیه احزاب سیاسی آسیا)، در مجمع عمومی این اتحادیه در سریلانکا شرکت کرده بود، دستاوردهای این اجلاس را تشریح کرد.
 
وی در این خصوص گفت: هشتمین مجمع عمومی اتحادیه احزاب سیاسی که هم اینک 300 حزب در آسیا عضو آن شده اند با حضور نمایندگان احزاب سیاسی از 52 کشور آسیا در سریلانکا از 26 تا 31 شهریور ماه تشکیل گردید.
 
در این مجمع که نمایندگان مجالس آسیایی نیز شرکت داشتند علاوه بر جلسات مجمع عمومی و سخنرانی نمایندگان کشورها در رابطه با آینده قاره آسیا و راه‌های رسیدن به آسیای مطلوب، توسعه یافته و امن که نماینده موتلفه هم در این رابطه سخن گفت، در کمیته‌های جوانان و زنان نیز نمایندگان جوان و زنان کشورها در این رابطه بویژه نقش جوانان و زنان در آینده مطلوب آسیا سخن گفتند و در نتیجه 3 قطعنامه کلی و جوانان و زنان به تصویب رسید.
 
رئیس مرکز امور بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی افزود: پیشنهادات نمایندگان حزب موتلفه اسلامی در بیانیه‌های کلی جوانان و زنان مورد توجه اجلاس قرار گرفت و در آن گنجانده شد، به ویژه تصویب دستیابی و بهره‌وری از فناوری هسته‌ای صلح‌آمیز به عنوان حق همه کشورهای آسیایی و مبارزه با خشونت و اقدامات تکفیری.
 
ترقی همچنین با اشاره به دیدارها و مذاکرات هیئت حزب موتلفه اسلامی با اعضا و نمایندگان دیگر کشورها، به دیدار و مذاکره با دبیرکل اتحادیه احزاب آفریقا برای همکاری از تشکیل اتحادیه احزاب اسلامی جهان و مذاکره با نمایندگان احزابی از بنگلادش و پاکستان و مالزی و حزب اسلامی کردستان عراق و آذربایجان و سودان بعنوان دستاوردهای ارزشمند این سفر نام برد.
 
وی به دیدار خود با همسر رئیس‌جمهور سریلانکا و بازدید از وضع مسلمانان در جنوب آن کشور و مذاکره با مشاور رئیس‌جمهور در امور بودائیان آن کشور را به منظور مراقبت بر همزیستی مسالمت‌آمیز طرفداران ادیان مختلف بویژه بودائیان و مسلمانان و جلوگیری از رفتار افراطی گرایان بودائی را از دیگر دستاوردهای این سفر ذکر نمود.
 
لازم به توضیح است که سریلانکا 5/1 میلیون نفر مسلمان دارد که سال‌ها در جنگ با بودائیان تامیل بوده‌اند و در دولت جدید به کمک ایران این درگیری‌ها متوقف گردیده است. متن سخنرانی‌های نمایندگان حزب و بیانیه نهایی این اجلاس متعاقباً اعلام خواهد شد.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها