امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۸:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115768
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، سید حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی در نامه‌ای به رهبر ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، سید حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن قدردانی از معظم له به دلیل ابلاغ سیاست‌های کلی علم وفناوری، آمادگی جهاد دانشگاهی را برای اجرای این سیاست‌ها اعلام کرد.

طیبی در این نامه ضمن اعلام آمادگی کامل برای اصلاح نظام ملی نو آوری، خاطر نشان کرده است: جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی دانش بنیان قریب به یک دهه است که مطالعاتش را بر موضوع نظام ملی نوآوری کشور متمرکز کرده و در حوزه یاد شده دارای تجارب و دستاوردهای کارشناسی مناسبی بوده و آماده  ارایه دستاوردهای علمی و عملی خود در راستای بازآرایی نظام است.

متن نامه رئیس جهاددانشگاهی به شرح ذیل است:

« محضر مبارک رهبر معظم انقلاب اسلامی

حضرت آیت‌ا... العظمی‌ خامنه‌ای‌(مد‌ظله‌العالی)
سلام علیکم؛
احتراماً، با ابراز شادمانی و شکر‌گزاری به درگاه خداوند متعال بابت حصول سلامتی حضرتعالی، بدینوسیله مراتب تشکر و قدردانی جهاددانشگاهی را بابت ابلاغ سیاست‌های کلی علم و فناوری اعلان می‌دارد.

معظم‌له همواره اهمیت توسعه علمی و فناورانه در افزایش اقتدار و ثروت در کشور را به صورت پیوسته گوشزد فرموده‌اید.

همگان واقفیم که علیرغم پیشرفت‌های علمی کشور، در حوزه تولید فناوری و بویژه تجاری‌سازی آن که نیاز کنونی برای ایجاد اشتغال عزتمندانه برای جوانان و شکوفایی اقتصادی است در حد انتظار عمل نکرده‌ایم. نظام ملی نوآوری ایران که باید مسئولیت تولید علم و تبدیل آن به قدرت و ثروت را در کشور به عهده داشته باشد، نیازمند مهندسی مجدد برای تبیین و تفکیک دقیق شرح وظایف عناصر این نظام و تکمیل سایر عناصر مورد نیاز به منظور حرکت روان و متصلِِ تمام عناصر برای تولید علم، فناوری و کاربرد آن در صنعت و جامعه ملی و بین‌المللی است.

انشاءالله با اصلاح نظام ملی نوآوری، برنامه‌ریزی، مدیریت و تلاش جهادی همه نهاد‌های ذیربط شاهد تحقق اهداف عالی نظام در افق 1404 باشیم.

جهاددانشگاهی بعنوان یک نهاد انقلاب اسلامی دانش‌ بنیان قریب یک دهه است که بخشی از بررسی‌ها و مطالعات خود را بر نظام ملی نوآوری کشور متمرکز کرده و در حوزه یاد شده دارای تجارب و دستاورد‌های مطالعاتی و کارشناسی مناسبی است، از این رو آمادگی خود را برای ارائه دستاورد‌های علمی و عملی خود برای کمک به بازآرایی مناسب نظام مذکور اعلام می‌دارد.»
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها