امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11577
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۹
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، حامد کرزی امروز در چهارمین کنفرانس مشورتی شوراهای توسعه روستایی افغانستان بیان داشت که روزانه حداکثر 20 نیروی ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، حامد کرزی امروز در چهارمین کنفرانس مشورتی شوراهای توسعه روستایی افغانستان بیان داشت که روزانه حداکثر 20 نیروی امنیتی افغان جان خود را از دست می‌دهند.

رئیس جمهور افغانستان گفت: در مناطقی که نیروهای خارجی حضور ندارند، چرا جنگ جریان دارد؟ به گفته وی، پس مشخص می‌شود که این جنگ علیه خارجی‌ها نبوده  بلکه در راستای منافع خارجی‌ها است.

کرزی با مشکوک خواندن مذاکرات خارجی‌ها با طالبان، تصریح کرد: از پنج ماه به این سو متوجه شده‌ایم که در برخی از دیدارهای خارجی 2 جانبه با طالبان، سوءاستفاده صورت می‌گیرد.

وی افزود: طرف‌های خارجی دور و نزدیک می‌خواهند تا از مسئله صلح در افغانستان استفاده ابزاری کرده که در این زمینه افغان‌ها باید با احتیاط عمل کنند.

به گفته کرزی، افغان‌ها برای رسیدن به صلح در حال حرکت هستند اما در جایی که پای معامله با خارجی‌ها در میان باشد، محتاطانه حرکت می‌کنند تا این پروسه بنیادی به پیش برده شود.

رئیس جمهور افغانستان درباره پیمان امنیتی کابل- واشنگتن گفت: برای امضای این قرارداد، پیش‌شرط‌هایی از سوی افغانستان ارائه شده که در صورت عملی شدن و ضمانت آن‌ها، می‌توان در رابطه با پیمان امنیتی کابل- واشنگتن صحبت کرد.

کرزی، ایجاد امنیت و شکل‌گیری نظام قوی در افغانستان را از پیش‌شرط‌های امضای پیمان امنیتی با آمریکا عنوان کرد.

وی در عین حال تصریح کرد: اگر جزئیات پیمان امنیتی کابل- واشنگتن واضح نباشد، این پیمان به ضرر افغانستان خواهد بود.

در همین حال رئیس جمهور افغانستان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را در سال 1393،‌ یک مسئله مهم عنوان کرد و گفت: قانون اساسی افغانستان باید اجرا شود.

وی با اشاره به تعدد نامزدهای در انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: بهتر است روی 2-3 نامزد اجماع ملی صورت بگیرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها