امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 19
۱۴:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115772
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
حسن روحانی روز چهارشنبه در دیدار رییس مجلس ایرلند به حضور هیأت‌های بزرگ تجاری از کشورهای مختلف اروپایی در ایران، به منظور مذاکره و امضاء قراردادهای ...

حسن روحانی روز چهارشنبه در دیدار رییس مجلس ایرلند به حضور هیأت‌های بزرگ تجاری از کشورهای مختلف اروپایی در ایران، به منظور مذاکره و امضاء قراردادهای مهم اقتصادی اشاره کرد و گفت: زمینه‌های فراوانی در ایران برای سرمایه‌گذاری خارجی وجود دارد و شرکت‌های ایرلندی می‌توانند از این فرصت بهره‌مند شوند.

رئیس‌جمهوری از آی‌تی، نفت و گاز، حمل و نقل ریلی، محیط زیست، صنایع فلزی، معادن، دارو و کشاورزی به عنوان بسترهای توسعه مناسبات فیمابین یاد کرد و اظهار داشت: بدون تردید سفر رییس مجلس ایرلند به ایران نقطه عطفی در روابط دو کشور خواهد بود.

روحانی سپس به اجرای طرح تحول سلامت در کشور و بیمه همه شهروندان ایرانی اشاره کرد و گفت: دولت و مجلس شورای اسلامی در همه طرح‌های مهم با یکدیگر همکاری می‌کنند و اقدامات بسیار مثبتی در عرصه‌های مختلف آغاز شده و مردم ایران امیدوارانه در مسیر توسعه حرکت می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال تعامل مثبت و سازنده با همه کشورهای جهان است، گفت: تحریم‌هایی که این اواخر به صورت غیرقانونی نسبت به ایران اجرا شد، به ضرر همه بود به طوری که برخی سران کشورهای اروپایی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد نیز به صراحت اعتراف کردند که اتحادیه اروپا از این بابت متضرر شده است.

روحانی همچنین اعلام آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای مبنی بر نبود انحراف در فعالیت‌های ایران پس از هزاران بازرسی سرزده طی 12 سال گذشته را خاطر نشان ساخت و گفت: فعالیت ایران در موضوع هسته‌ای کاملاً شفاف است و ما در مذاکرات به دنبال توافق برد – برد که منافع طرفین را در بر داشته باشد، هستیم.

رئیس‌جمهور افزود: ایرلند جزو کشورهای 1+5 نیست، اما به عنوان عضو اتحادیه اروپا می‌تواند در تحقق اراده جدی این اتحادیه در حل و فصل موضوع هسته‌ای ایران موثر باشد.

روحانی همچنین روابط خوب مجالس دو کشور را زمینه‌ساز و پشتیبان گسترش مناسبات دوجانبه ارزیابی کرد و خواستار توسعه این همکاری‌ها در شرایطی شد که جهان و منطقه شاهد نگرانی‌های فراوانی است.

رئیس مجلس ایرلند نیز در این دیدار سیاست دولت جدید ایران را در عرصه‌های مختلف مثبت خواند و گفت: امروز جهان رییس‌جمهوری ایران را به عنوان «مرد صلح» می‌شناسد.

"شان بارت" با اعلام حمایت کشورش از مذاکرات ایران با 1+5 به منظور دستیابی به توافق جامع گفت: از همکارانم خواهم خواست تا از هر حرکتی در جهت موفقیت این مذاکرات حمایت کنند.

رئیس مجلس ایرلند همچنین با تبریک به دولت ایران به منظور اجرای طرح تحول در نظام سلامت اظهار داشت: ایرلند نیز به دنبال اجرای بیمه همگانی و کاهش هزینه‌های پزشکی شهروندان است.

وی با اشاره به روابط خوب مجالس دو کشور و ضرورت تقویت گروه‌های دوستی اظهار امیدواری کرد مناسبات تجاری فی‌مابین هر چه بیشتر توسعه یابد.

رئیس مجلس ایرلند تصریح کرد: ایران دارای ظرفیت‌های فراوانی در عرصه‌های مختلف است که می‌تواند با همکاری کشورهای دیگر در آینده‌ای نزدیک این ظرفیت‌های بالقوه را بالفعل کند.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها