امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11579
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۹
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، بانک توسعه اسلامی 270 میلیون دلار به ازبکستان برای خرید 2 ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، بانک توسعه اسلامی 270 میلیون دلار به ازبکستان برای خرید 2 هواپیمای بوئینگ و نوسازی نیروگاه‌ برق آبی اختصاص داده‌ است.

بنا به بیانیه‌ای که سامانه این نهاد مالی منتشر کرد، این وام بلندمدت بر پایه توافقنامه‌های که میان مقامات ازبک و بانک توسعه اسلامی امضا شد در اختیار تاشکند قرار می‌گیرد.

به گفته این منبع، اسناد همکاری بانک توسعه اسلامی و دولت ازبکستان از سوی «رستم اعظیم‌اف» معاون اول نخست‌ وزیر و وزیر دارایی ازبکستان، «سعید احمد رحیم‌اف» رئیس بانک ملی «اگمبرگن پالوان‌اف» معاون اول مدیر کل شرکت ملی هوایی این کشور و مقامات بانک توسعه اسلامی در زمینه تامین مالی خرید 2 هواپیمای بوئینگ برای خطوط هوایی ازبکستان و بازسازی یک نیروگاه‌ برق آبی به امضا رسید.

به گفته این منبع، بر اساس توافقات حاصل‌شده و بر اساس اسنادی که به امضا رسیدند، بانک توسعه اسلامی 170 میلیون دلار برای خیرد هواپیماها و 100 میلیون دلار برای نوسازی یک نیروگاه برق آبی به ازبکستان اختصاص می‌دهد.

در این بیانیه تصریح شده‌ است که معاون اول نخست‌وزیر ازبکستان ضمن دیدار و مذاکرات با «احمد محمد علی» مدیر برنامه‌های بانک توسعه اسلامی با اشاره به نقش این نهاد در روند توسعه کشورش تاکید کرد که امضای توافقنامه‌های جدید نشانگر سطح مناسب همکاری‌های دوجانبه است.

نظربایف: اتحادیه اقتصادی اوراسیا از سال 2015 کار خود را آغاز می‌کند

رئیس جمهوری قزاقستان تاکید کرد که اتحاد اقتصادی اوراسیا از اول ژانویه سال 2015 فعالیت خود را آغازخواهد کرد.

به گزارش سایت رادیو تاجیک، نورسلطان نظربایف این مطلب را درپایان نشست شورای عالی اقتصادی اوراسیا با حضور  رهبران سه کشور عضو - روسیه، بلاروس و قزاقستان وسران اوکراین و قرقیزستان در آستانه؛ پایتخت این کشور عنوان کرد.

وی گفته است که باید تا ابتدای سال 2014 تمام اسناد مربوط به ایجاد و رشد این اتحاد به امضای روسای جمهوری روسیه، بلاروس و قزاقستان برسد و با رفع موانع موجود در عملکرد اتحاد گمرکی، زمینه فعالیت عملی اعضای واحد اقتصادی در قلمروی مجمع اقتصادی اوراسیا در سال 2015 فراهم شود.

در نشست آستانه در مورد همکاری اوکراین و قرقیزستان با اتحاد گمرکی و زمینه حقوقی پیوستن این دو کشور به اتحاد اقتصادی اوراسیا بحث و تبادل نظر شد.

قرار است به زودی، در نشست سران کشورهای عضو اتحاد دولت های مستقل مشترک المنافع در مینسک یادداشت تفاهم سیاسی درباره مقام ناظر اوکراین در اتحاد گمرکی امضا شود.

ابراز امیدواری قزاقستان به توسعه روابط با روسیه

رئیس جمهوری قزاقستان ابراز امیدواری کرد روابط این کشور با روسیه توسعه یابد.

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری ترند، دفتر ریاست جمهوری قزاقستان در بیانیه‌ای اعلام کرد، نورسلطان نظربایف رئیس جمهور این کشور پس از دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در نشست شورای عالی اقتصادی اوراسیا در شهر آستانه، خواستار امضای توافقنامه برای توسعه همکاری در همه زمینه ها با روسیه در سال 2013 شده است.

نظربایف پس از این دیدار گفت که هدف قزاقستان توسعه روابط اقتصادی با روسیه و همچنین تقویت اتحادیه گمرکی است.

اتحادیه گمرکی میان روسیه، قزاقستان و بلاروس از اول ژانویه 2010 به اجرا درامده است و این سه کشور با امضای توافقنامه ای، مقررات جدید عوارض گمرکی و مالیات را میان خود تنظیم کرده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها