امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115794
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
ابراهیم سحرخیز، معاون سابق آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار داشت: اخیراً

ابراهیم سحرخیز، معاون سابق آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار داشت: اخیراً بخشنامه‌ای به استان‌ها ابلاغ شده است مبنی بر اینکه زنگ درسی در دوره متوسطه 100 دقیقه است و این موضوع باعث شده است، دانش‌آموزان تا مدت طولانی در مدرسه باشند.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، برنامه درسی ملی فعلا شامل دوره متوسطه اول پایه‌های هفتم و هشتم می‌شود و هنوز پایه‌های دیگر بر اساس برنامه درسی ملی سامان‌دهی نشدند.

سحرخیز توضیح داد: در دو پایه هفتم و هشتم، بر اساس برنامه درسی ملی، ساعات آموزشی در هفته 30 ساعت تعریف شد و قرار شد زنگ درسی نیز 100 دقیقه باشد.

وی افزود: اجرای زنگ درسی 100 دقیقه برای دوره دوم متوسطه و هنرستان‌ها درست نیست چرا که برنامه درسی ملی برای آنها اجرا نشده است و پس از تصمیم‌گیری شورای عالی آموزش و پرورش در خصوص اجرای همزمان تولید محتوا و کتاب‌های درسی و تعیین تکلیف ساعات درسی تا ۳۵ ساعت در متوسطه دوم و ۴۰ ساعت در هنرستان‌، می‌توان اجرای آن را به صورت یک بسته آموزشی اقدام کرد.

معاون سابق آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: بر این اساس اجرای زنگ درسی 100 دقیقه برای دوره متوسطه دوم و هنرستان‌ها وجاهت قانونی ندارد.

به گزارش فارس، رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، 27 فروردین 1392 در نشست خبری با اشاره به رونمایی از سند برنامه درسی ملی در روز 31 فروردین همان سال، به ساعات درسی دانش‌آموزان در هفته اشاره کرد و گفت: «در دوره ابتدایی 25 جلسه، در دوره متوسطه اول 30 جلسه، در دوره متوسطه دوم تا 35 جلسه و در فنی‌وحرفه‌ای تا 40 ساعت پیش‌بینی شده است؛ بر این اساس ساعات آموزشی در هر جلسه در پایه اول تا سوم ابتدایی 45 دقیقه و در سایر پایه‌ها 50 دقیقه خواهد بود؛ تأکید ما این است که هر جلسه درسی به صورت انفرادی برگزار شود و دو جلسه به مدت 100 دقیقه با هم برگزار نشود».

در حال حاضر در مدارس متوسطه و هنرستان‌ها، دو جلسه به مدت 100 دقیقه و با هم برگزار می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها