امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11580
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۹
تعداد بازدید: 193
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شورای حقوق بشر سازمان ملل نسبت به استفاده از روبات‌های قاتل ساخت آمریکا، بریتانیا و اسرائیل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شورای حقوق بشر سازمان ملل نسبت به استفاده از روبات‌های قاتل ساخت آمریکا، بریتانیا و اسرائیل هشدار داده است.

شورای حقوق بشر سازمان ملل، امروز در نشستی در ژنو گزارش خود را درباره سلاح جدید «روبات‌های خودکار کشنده» یا به اصطلاح روبات‌های خودکار ارائه خواهد کرد.

این روبات‌ها دستگاه‌هایی هستند که از قبل به گونه‌ای برنامه ریزی شده‌اند که افراد را بکشند و مواضع غیرانسانی را تخریب کنند. بر خلاف پهپادها، کسی کنترل این دستگاه‌ها را در میدان نبرد در اختیار ندارد.

آمریکا، اسرائیل و بریتانیا این روبات‌ها را ساخته اما تا کنون از آن استفاده نکرده‌اند.

طرفداران این روبات‌ها می‌گویند استفاده از آنها می‌تواند تلفات انسانی در میدان‌های نبرد را کاهش دهد.

علی‌رغم این گزارشگر رسانه دولتی بی‌بی‌سی در ژنو گزارش داده گروه‌های مدافع حقوق بشر می‌گویند استفاده از این روبات‌ها سؤال‌هایی اخلاقی درباره نحوه جنگ‌افروزی پیش می‌کشند.

فعالان حقوق بشر می‌گویند روبات‌های قاتل توانایی تمیز بین فرد نظامی و غیرنظامی را ندارند. بنابراین آنها می‌پرسند اگر عده زیادی افراد غیرنظامی کشته شوند، چه کسی را می‌توان مسئول دانست؟ ضمن اینکه روبات‌ها را نمی‌توان در دادگاه‌های جنایت جنگی محاکمه کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها