امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۶:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115801
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
محمد رضا جمالی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه در تمام دنیا خبرنگار و حرفه روزنامه‌نگاری تعریف مشخصی دارد،‌ اظهار داشت: خبرنگار کسی ...

محمد رضا جمالی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه در تمام دنیا خبرنگار و حرفه روزنامه‌نگاری تعریف مشخصی دارد،‌ اظهار داشت: خبرنگار کسی است که در جستجوی یافتن حقیقت باشد.

استاد و کارشناس علوم ارتباطات در ادامه با تأکید بر اینکه خبرنگار باید مستقل باشد، افزود: در کشور ما، خبرنگار یعنی شخصی که وابسته به یک رسانه باشد و در آن رسانه فعالیت کند.

وی یادآور شد: باید توجه داشت که خبرنگاران جریان‌ساز را خبرنگاران و روزنامه‌نگاران آزاد تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه خبرنگاران آزاد کاملاً حرفه‌ای فعالیت می‌کنند، ابراز داشت: به لحاظ عدم وابستگی خبرنگاران آزاد به رسانه و مجموعه خبری خاصی، فعالیت آنها نیز کاملا حرفه‌ای است.

جمالی ادامه داد: البته فعالیت خبرنگاران آزاد در کشور ما با مشکلاتی همراه است چرا که این دسته از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران به منظور قرار گرفتن تحت پوشش خدمات بیمه‌ای با مشکل روبرو می‌شوند.

مدیرمسئول سابق روزنامه جوان افزود: مرتفع شدن اینگونه معضلات و ایجاد شرایط فعالیت برای خبرنگاران و روزنامه‌نگاران آزاد، مستلزم ایجاد سازمان خبرنگار حرفه‌ای در کشور است.

وی خاطرنشان کرد: تحقق این مهم باعث می‌شود که تهدیدات امنیت ملی کاهش یابد ضمن آنکه فعالیت دستگاه‌های نظارتی تا قسمتی به خبرنگاران واگذار شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها