امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۰۹:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115802
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از وزارت بهداشت، سید حسن هاشمی از رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی خواست به محض بازگشت به استان خود

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از وزارت بهداشت، سید حسن هاشمی از رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی خواست به محض بازگشت به استان خود زمینه‌های اجرایی شدن مفاد کتاب ارزش‌های نسبی سلامت را با تشکیل جلساتی مشابه جلسه ستاد مرکزی وزارت بهداشت و مرکب از معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی، نظام پزشکی و بیمه فراهم کنند و گزارش اقدامات خود را به وزارتخانه ارائه دهند.
 
وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی اجرایی شدن مرحله سوم طرح تحول نظام سلامت گفت: ممکن است پزشکان به دلیل مشغله‌های زیاد از این رویداد مهم مطلع نشده باشند بنابراین در مرحله اول، اطلاع‌رسانی به جامعه پزشکی برای ما یک ضرورت است.
 
وی با تأکید بر اینکه هدف ما مردم و رضایت مردم است، گفت: همه تلاش خود را برای رضایتمندی مردم به کار گیرید.
 
وزیر بهداشت همچنین از معاون درمان خواست تا 2 هفته دیگر جلسه‌ای با معاونان درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی داشته باشند و گزارش اقدامات انجام شده را به ستاد وزارت بهداشت و رئیس دانشگاه مربوطه اطلاع دهند.
 
طراحی سامانه‌ای به منظور اخذ شکایات مردمی
 
هاشمی از طراحی سامانه‌ای به منظور اطلاع‌رسانی و نیز دریافت شکایات مردمی در این خصوص خبر داد و بر ضرورت پیگیری و پاسخگویی به شکایات واصله تاکید کرد.
 
وزیر بهداشت همچنین بر ضرورت تعیین تکلیف پرداختی های نیروهای غیر پزشک در طرح تحول نظام سلامت تأکید کرد و گفت: باید در خصوص چگونگی نظام پرداخت به نیروهایی که درگیر اجرای این طرح هستند تا هفته آینده به جمع‌بندی نهایی برسید.
 
شتاب بیشتر برای عملیاتی کردن برنامه تحول بهداشت
 
هاشمی همچنین به اهمیت حوزه بهداشت در طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و گفت: اقداماتی که در حوزه بهداشت صورت گرفته است در هیچ دوره‌ای انجام نشده است و در طرح تحول بهداشت نیز مدلی جدید برای مراقبت فعال از بیماری‌ها طراحی شده است که البته باید با سرعت و شتاب بیشتری برنامه‌های این حوزه را عملیاتی نماییم.
 
وی همچنین به اجرای برنامه پزشک خانواده اشاره کرد و گفت: باید با در نظر گرفتن سرانه 12 هزار و 500 نفر، بتوانید پزشک عمومی جذب کنید و با تشکیل تیمی مرکب از کارشناسان بهداشت محیط و خانواده و دیگر کارشناسان کار را پیش ببرید.
 
وزیر بهداشت یادآور شد: ما دارای شبکه بهداشتی هستیم و مشکلات در حوزه بهداشت کمتر از درمان است اما چون کار جدید است باید از بخش خصوصی خرید خدمت صورت گیرد و همچنین از ظرفیت‌های جامعه پرستاری و پزشکان عمومی نیز استفاده شود.
 
تخصیص اعتبار برای تجهیز و نوسازی مراکز بهداشتی
 
وی بر ضرورت هتلینگ مراکز بهداشتی اشاره کرد و گفت: اعتبار مورد نیاز برای تجهیز و نوسازی مراکز بهداشتی تامین شده است که باید به دانشگاه‌ها تخصیص یابد چرا که حوزه بهداشت جزء اولویت‌هاست.
 
وزیر بهداشت همچنین از ورود 1000 آمبولانس تا آخر امسال به ناوگان اورژانس کشور خبر داد و با اشاره به 7 بیمارستان جدیدی که تاکنون تجهیز نشده‌اند، گفت: تجهیز این بیمارستان‌ها 400 میلیارد هزینه و 2 هزار نیروی انسانی نیاز دارد.
 
وی گفت: معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری قول ارائه مجوز جذب نیروی انسانی در این بیمارستان‌ها را در صورت تجهیز آنها تا پایان سال را داده است.
 
توزیع 2 هزار نیروی متخصص در سراسر کشور
 
وزیر بهداشت همچنین از توزیع 2 هزار نیروی متخصص در کشور خبر داد و گفت: ثبت نام نیروهای متخصص برای تقسیم در دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور از امروز آغاز شده است که به زودی محل خدمت آنان بر اساس نیاز دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تعیین خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها