امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11581
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۹
تعداد بازدید: 234
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الیوم السابع، منابع مصری گزارش دادند که «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع، «محمد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الیوم السابع، منابع مصری گزارش دادند که «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع، «محمد ابراهیم» وزیر کشور، «محمد کامل عمرو» وزیر خارجه و «محمد بهاء الدین» وزیر منابع آب دقایقی پیش وارد کاخ الاتحادیه شدند تا با مرسی دیدار کنند.

در این دیدار تصمیم اتیوپی برای تغییر مسیر رودخانه نیل جهت احداث سد النهضه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش بررسی تحولات و اوضاع امنیتی سینا پس از آزادی هفت سرباز ربوده شده نیز از محورهای بحث نشست مرسی با وزرای یاد شده است.

اتیوپی در اقدامی ناگهانی تغییر مسیر رودخانه نیل برای احداث سد النهضه را آغاز کرده که همین امر جنجال زیادی را در مصر و سودان به همراه داشته است و این دو کشور معتقدند که با این اقدام اتیوپی خسارت‌های زیادی به منافع ملی آنها از جمله در زمینه کشاورزی و تامین انرژی برق وارد خواهد آمد.

این در حالی است که سفارت اتیوپی در تل‌آویو از اسرائیلی‌ها و شرکت‌های اسرائیلی خواست تا با خرید اوراق بهادار در سرمایه‌گذاری احداث سد النهضه سهیم باشند و اعلام کرد که سود این اوراق بسیار بالاتر از سودهای بانکی است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها