امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115810
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از وزارت بهداشت مهدی خلج در جلسه شورای سیاستگذاری سلامت که در ستاد مرکزی وزارت بهداشت برگزار شد، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از وزارت بهداشت مهدی خلج در جلسه شورای سیاستگذاری سلامت که در ستاد مرکزی وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: سازمان دامپزشکی در روز عید قربان آماده خدمات رسانی است و توصیه ما به مردم این است که دام‌ها را در کشتارگاه‌های مورد تایید این سازمان قربانی کنند.
 
وی با تأکید به اینکه، برای رعایت اصول بهداشتی مردم ذبح دام های خود را خارج از کوچه و خیابان و در مکان های تعبیه شده زیر نظر سازمان دامپزشکی کشور انجام دهند، افزود: امسال بیش از 526 ناظر شرعی نیز بر رعایت ذبح اسلامی نظارت خواهند داشت.
 
وی در خصوص فعالیت‌های سازمان دامپزشکی در روز عید قربان اظهار داشت: تمام کشتارگاه‌های دام مناسب در آن روز از ساعت 6 صبح تا بعدازظهر باز هستند و اکیپ‌های بازرس بهداشتی - دامپزشکی و نمایندگان ذبح شرعی در آنجا حضور دارند.
 
خلج افزود: توصیه ما به مردم این است که دام‌ها را در کشتارگاه‌های مورد تأیید سازمان دامپزشکی کشور قربانی کنند و در صورتی که این امکان برای آنها وجود ندارد، در مناطقی از شهر که قبلاً مشخص شده دام را ذبح کنند.
 
وی افزود: اکیپ‌های نظارتی همچون سال قبل در آماده باش هستند و 904 اکیپ ثابت، یک‌هزار و 893 اکیپ نظارتی سیار، یک‌هزار و 70 دامپزشک، یک‌هزار و 696 بازرس بهداشت گوشت در سراسر کشور فعالند.
 
رئیس سازمان دامپزشکی کشور تصریح کرد: نیمی از عوامل بیماری‌‌زا در انسان از فرآورده‌های خام دامی است بنابراین باید یک نگاه عمیق‌تر به فعالیت‌های دامپزشکی شود و در عرصه پزشکی و دامپزشکی یک نگاه واحد در راستای تأمین بهداشت وجود داشته باشد.
 
سازمان دامپزشکی برای رعایت نکات بهداشتی، فروش دام در واحدهای صنفی را ممنوع کرده و مکان‌های ثابت عرضه دام در روز عید قربان را احمدآباد مستوفی، منطقه خاوران و منطقه حکیمیه اعلام کرد. همچنین در استانها نیز مراکز معتبر عرضه دام از طریق دامپزشکی استانها مشخص شده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها