امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115821
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دانشمندان گونه‌ای از نرمتنان دریایی کاملاً منحصر به فرد را که مانند فلورسنت دریا را ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دانشمندان گونه‌ای از نرمتنان دریایی کاملاً منحصر به فرد را که مانند فلورسنت دریا را روشن می‌کنند، کشف کردند.

این موجودات شگفت انگیز گاستروپود هستند و بدنی نرم و ظریف دارند اما مانند حلزون نیستند؛ جانورانی با اسکلتی دارای پیچش و یا فاقد پیچش و یا حتی در بعضی، فاقد قسمت سخت هستند.

آنها یکی از مهم‌ترین رده‌های نرم تنان هستند؛ اکثر آنها از گیاهان تغذیه کرده و برخی از جسد سایر حیوانات تغذیه می‌کنند و عده‌ای دیگر زندگی انگلی دارند.

زیستگاه این موجودات کف دریاها، اقیانوس‌ها، آب‌های شیرین و شور است؛ اکثر گاستروپودها، ارگان‌های بصری ساده به صورت لکه‌های چشمی دارند که یا در نوک شاخک‌های حساس یا پایه شاخک‌ها واقع شده است؛ با این حال چشم در گاستروپودها از این منظر ساده است که تنها قادر به تشخیص نور و تاریکی است نه درک تصویر حقیقی.

در حال حاضر این نرم‌تنان کوچک در خطر اسیدی شدن در اقیانوس‌ها هستند؛ پوسته لاروی آنها در اثر بیش از حد اسیدیته بودن اقیانوس ممکن است منجر به مرگ آنها شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها