امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۹:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115833
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، علی ربیعی در مراسم بزرگداشت تکریم منزلت سالمندان که عصر امروز برگزار شد اظهار داشت: باید در خصوص سالمندان که یک امر ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، علی ربیعی در مراسم بزرگداشت تکریم منزلت سالمندان که عصر امروز برگزار شد اظهار داشت: باید در خصوص سالمندان که یک امر واقعی است تصمیمات جدی در آینده گرفته شود.

وی تصریح کرد: در سیاست‌ها باید به پدیده میانسالی،بزرگسالی و کهنسالی توجه کنیم و براساس آن، برنامه‌ریزی کنیم.

ربیعی با اشاره به اینکه متأسفانه برخی از افراد به مسئله سالمندی به عنوان یک پدیده منفی نگاه می‌کنند گفت: چنانچه برنامه‌ریزی شود می‌توان از ظرفیت سالمندان برای پیشرفت کشور استفاده کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در سال‌های آینده 30 درصد از جمعیت کشور سالمند خواهند بود گفت: باید دیدگاه سیاستگذاران و سیاست‌نویسان تغییر کند و راه‌حلی را به مسائل آتی ایران برگزینند و از تجربیات این افراد به نحو احسن استفاده کنند.

وی ادامه داد: چنانچه برنامه‌ریزی صحیحی را انجام دهیم می‌توانیم در حل بسیاری از مسائل اجتماعی از تجربیات و ظرفیت سالمندان استفاده کنیم.

وی افزود: براساس آمار هم‌اکنون بیسوادی در میان سالمندان بسیار بالاست، ضمن اینکه تعداد سالمندان بیسواد در روستاها بسیار بیشتر است و در 15 الی 20 سال آینده ما با سالمندانی روبه‌رو خواهیم بود که از بار علمی به مراتب بالاتری برخوردار خواهند بود.

ربیعی تصریح کرد: سبک زندگی و توسعه شهرنشینی و آپارتمان‌نشینی در شهرهای بزرگ به سرعت در حال توسعه است و ما باید بتوانیم در آینده نه چندان دور با برنامه‌ریزی صحیح و دقیق از وضعیت سالمندان برای توسعه کشور استفاده کنیم.

ربیعی ادامه داد: ما به عنوان سیاست‌گذاران از همین امروز برنامه‌هایی را برای سالمندان در شورای ملی سالمندان در مرکز و استان‌ها پیش‌بینی کرده‌ایم، ضمن اینکه اعتقاد داریم باید جامعه را برای ورود به این شرایط آماده کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: بنده از سازمان تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی خواسته‌ام که برنامه‌های خود را برای ورود به سن بازنشستگی افراد اعلام کنند و در واقع باید بتوان با برنامه‌ریزی صحیح در آینده به سوی سالمندی برویم.

ربیعی با بیان اینکه مهمترین نیاز سالمندان نیاز عاطفی است، گفت: باید بتوانیم نیاز این افراد را فراهم کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها