امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۵:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115835
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره‌کل روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی،سیدتقی نوربخش گفت: کارگران نی‌بر از اقشار زحمت‌کش

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره‌کل روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی،سیدتقی نوربخش گفت: کارگران نی‌بر از اقشار زحمت‌کش هستند که شغل آنان نیز به عنوان سخت و زیان آور تلقی می‌شود. این کارگران 6 ماه از سال به این کار اشتغال دارند که عمدتا در دو شرکت کارون و هفت تپه به فعالیت می‌پردازند.
نوربخش دلیل بروز مشکل برای این کارگران را توافقی دانست که حدود 20 سال پیش بین سازمان تأمین‌اجتماعی، وزارت متبوع و دو شرکت کشت و صنعت برقرار شده است. بر اساس این توافق، کارگران نی‌بر با پرداخت 9 درصد مربوط به سرانه درمان می‌توانستند علاوه بر 6 ماه اشتغال در کار نی‌بری در 6 ماهه دیگر سال نیز از مزایای درمانی تأمین‌اجتماعی برخوردار شوند.
وی ادامه داد: با رسیدن کارگران نی‌بر به سن پیری و مراجعه آنان برای بازنشستگی، این کارگران متوجه شدند که دوره‌های 6 ماهه‌ای که با پرداخت 9 درصد حق‌بیمه از مزایای درمانی برخوردار شده‌اند، به عنوان سابقه بیمه‌پردازی محاسبه نمی‌شود و زمان بازنشستگی آنان به تعویق می‌افتد.
مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی، با بیان اینکه طی سال‌های اخیر این افراد برای احیای سوابق مربوطه تلاش‌ها و پیگیری‌های فراوانی داشته‌اند، اظهار داشت: با توجه به محرومیت این کارگران، برای رفع مشکلات آنان حداکثر مساعدت انجام شد و در نهایت این عزیزان طی روزهای اخیر به خواسته خود رسیدند و دوره‌های 6 ماهه‌ای که 9 درصد سرانه درمان را پرداخته‌اند به عنوان سابقه بیمه‌پردازی محاسبه شد.
نوربخش اظهار داشت: حل این مشکل 20ساله با مساعدت و تلاش وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سهام داران شرکت‌های کشت و صنعت کارون و هفت تپه و تصویب هیأت مدیره و هیأت امنای سازمان تأمین‌اجتماعی عملیاتی شده است.
نوربخش از اجرایی شدن توافق به عمل آمده طی روزهای اخیر خبر داد و گفت: در زمان برگزاری جلسات و پس از مشخص شدن امکان رفع مشکل کارگران نی‌بر، به اداره‌کل تأمین‌اجتماعی خوزستان اعلام کردیم که مقدمات بازنشستگی کارگران واجد شرایط را فراهم کند و پس از دریافت اولین مرحله از منابع مورد توافق نیز فرایند بازنشستگی کارگران با اولویت افراد دارای سابقه بیمه‌پردازی بیشتر آغاز شده است.
مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی ضمن ابراز رضایتمندی از حصول این توافق و رفع مشکل کارگران نی‌بر گفت: با انجام این کار در مرحله اول 650 نفر از کارگران نی‌بر با احتساب سوابق مربوطه به شرایط بازنشستگی می‌رسند و سوابق سایر این افراد نیز برای آنان محاسبه می‌شود و در نهایت مشکلی که از حدود 20سال پیش انباشته و به معضلی برای کشور تبدیل شده بود، برطرف شد.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها