امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115841
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 81
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه «الحیات»، «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر در مراسم رژه نظامی که به ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه «الحیات»، «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر در مراسم رژه نظامی که به مناسبت بزرگداشت چهل و یکمین سالروز جنگ اکتبر برگزار شده بود گفت که مردم مصر از سال ۱۹۶۷ تا کنون در کنار ارتش ایستاده‌اند.

وی با اشاره به تحولات ۲۵ ژانویه مصر که به سقوط «حسنی مبارک» منجر شده بود گفت که ملت مصر به دنبال تغییر و آینده‌ای متفاوت بود و بعد از یک سال تجربه، ارتش در حمایت از خواست مردم در ۳۰ ژوئن تردید نکرد.

السیسی همچنین به سفر اخیرش به عنوان رئیس جمهور مصر به نیویورک اشاره کرد و تأکید کرد که در این سفر برای همه کسانی که با آنها دیدار داشته شرایط و تحولات مصر و اتفاقاتی که در کشور رخ داده را تشریح کرده است.

وی از کشورهای عربی منطقه خواست که با هم متحد شوند و تأکید کرد که هنگامی که احساس خطر شدیدی احساس می‌شود وحدت و یکدستی به یک ضرورت تبدیل می‌شود.

جنگ یوم کیپور یا جنگ اعراب و اسرائیل ۱۹۷۳ که در میان کشورهای عربی به جنگ اکتبر  بود که از ششم تا بیست‌وپنجم اکتبر ۱۹۷۳ میان دولتهای عربی رژیم صهیونیستی اتفاق افتاد. این جنگ با حمله غافلگیرانه ائتلاف کشورهای عربی به رهبری مصر و سوریه علیه مواضع نیروهای اسرائیلی در شرق کانال سوئز و ارتفاعات جولان آغاز شد و چهارمین جنگ عمده اعراب و اسرائیل سرانجام با تلاش سیاسی آمریکا و شوروی خاتمه یافت.

سرانجام نزاع کشورهای عربی با اسرائیل در سال ۱۹۷۸با امضای  پیمان کمپ دیوید  به پایان رسید و اسرائیل صحرای سینا را به مصر بازگرداند و رژیم صهیونیستی  از سوی مصر که پیش از آن اصلی‌ترین دشمن خود بود، به رسمیت شناخته شد.
انتهای پیام/ب 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها