امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115846
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، «رمضان رحیم زاده» امروز در نشست شورای هماهنگی مقامات نهادهای امنیتی و انتظامی سازمان ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، «رمضان رحیم زاده» امروز در نشست شورای هماهنگی مقامات نهادهای امنیتی و انتظامی سازمان پیمان امنیت جمعی گفت: تاجیکستان نگران اوضاع منطقه پس از خروج نیروهای ائتلاف از خاک افغانستان است.

وزیر کشور تاجیکستان افزود: در پی خروج نیروهای خارجی از افغانستان زمینه بی ثباتی در این کشور توسعه پیدا کرده و موارد قاچاق مواد مخدر به کشورهای آسیای مرکزی بیشتر خواهد شد.

به گفته این مقام تاجیک، تحولات سیاسی و نظامی در افغانستان همچنین تهدید ناشی از ورود نیروهای تروریست و افراط‌گرایان زیر نقاب پناهندگان افغان از افغانستان به منطقه آسیای مرکزی را تشدید می‌کند.

وی گفت: تشدید وضعیت در افغانستان به اوضاع امنیتی و ثبات کشورهای آسیای مرکزی نیز تاثیر منفی خواهد داشت.

رحیم زاده در این نشست افزود: وزارت کشور تاجیکستان در منطقه مرزی با افغانستان اردوگاهی برای پناهندگان احتمالی از افغانستان ایجاد کرده که مسئولیت سرپرستی آن را وزارت کشور بر عهده دارد.

وی تصریح کرد: این اردوگاه که به عنوان پایگاه موقت اقامت پناهندگان استفاده می‌شود نیاز به تقویت و تکمیل فنی دارد.

نشست یک روزه شورای هماهنگی مقامات انتظامی و امنیتی کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی به ریاست «نیکولای بوردیوژا» دبیر کل این سازمان برگزار شد.

در جلسه شورای هماهنگی مقامات ذی‌صلاح کشورهای عضو سازمان امنیت جمعی همچنین مسئله مبارزه با مهاجرت غیر قانونی در محدوده این کشورها بررسی شد

«ولادیمیر زین‌الدین اف» سخنگوی سازمان امنیت جمعی به خبرنگاران افزود: در این نشست راه‌کارهایی برای مقابله با مهاجرت غیر قانونی، تقویت مراودات قانونی و تلاش برای انجام اقدامات لازم در این زمینه را مورد بحث بود.

وی بررسی و تدوین اقداماتی در جهت تشدید نظارت بر روند مهاجرت، تامین مشارکت نهادهای مهاجرت کشورهای عضو و نهادهای مرزبانی، مانیتورینگ فرایندهای مهاجرت با هدف پیشگیری از توسعه این روند و آشکار شدن شبکه‌های غیر قانونی مهاجرت از کشورهای ثالث را از دیگر محورهای این نشست عنوان کرد.

وی گفت: وزیر کشور تاجیکستان ضمن ارائه گزارشی در مورد احتمال ورود پناهندگان افغانستان و اقدامات کشورهای عضو سازمان امنیت جمعی برای مقابله مشترک با وضعیت‌های اضطراری مربوط به ورود مهاجران خواستار مشارکت و کمک به نهادهای دولت تاجیکستان در این زمینه شد.

زین الدین اف تصریح کرد: مقامات نهادهای ذی‌صلاح از کشورهای عضو سازمان امنیت جمعی مسائل وابسته به پناهندگی احتمالی افغان‌ها در  محدوده این سازمان را با توجه به تحولات احتمالی پس از خروج نیروهای ائتلاف بین‌المللی از افغانستان در سال 2014 مورد بحث قرار دادند.

بنا به گفته منابع رسمی، در نشست اعضای سازمان امنیت جمعی در دوشنبه، مقاماتی از کشورهای ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه و تاجیکستان که مسئولیت تنظیم و نظارت امور مبارزه با مهاجرت غیر مجاز را دارند، شرکت کردند.

انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار