امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115847
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «الفدک»، عضو ارشد جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که «نظمی اوجی» وکیل ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «الفدک»، عضو ارشد جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که «نظمی اوجی» وکیل مدافع دیکتاتور معدوم عراق، «محمد برزان التکریتی» و «سطام الکعود» دیگر رهبران بارز حزب بعث در یمن که نقش بارزی در کشتارها و حملات خونبار دولت ساقط شده یمن به سرکردگی ژنرال علی عبدالله صالح دیکتاتور سابق این کشور علیه مردم داشتند، کشته شدند.

«عبدالخالق بدرالدین الحوثی» گفت: به سایر بعثی‌های مقیم یمن که دستشان به خون مردم این کشور آلوده نشده، یک هفته فرصت دادیم تا خاک این کشور را ترک کنند اما بعثی‌های که در دستانشان به ریخته شدن خون مردم آغشته شده است، تاوان جنایات خود را خواهند داد.

در پی اقدامات دولت ساقط شده یمن ، موجی از اعتراضات در کشور به راه افتاد که در نهایت منجر به سقوط دولت وابسته به عربستان سعودی و روی کارآمدن دولت وحدت ملی با نظارت سازمان ملل متحد در این کشور شد.

انقلابیون یمن طی چند روز اخیر ده‌ها سرکرده و افسر بلندپایه بعثی عراقی را که دستانشان به جنایات خونین در عراق آغشته بوده و در پی سقوط صدام در سال 2003 به یمن گریخته بودند، شناسایی و دستگیر کردند.

جنبش انصارالله یمن اعلام کرده این افراد در جنگهایی که «علی عبدالله صالح» رئیس‌جمهور مخلوع یمن و عربستان سعودی طی سالهای متمادی علیه حوثی‌ها در شمال یمن به راه انداخته، به صنعا کمک می‌کردند.

بر اساس گزارشات منتشر شده، انقلابیون یمن 23 افسر دستگاه اطلاعاتی صدام که در سرویس اطلاعاتی یمن مشغول به کار بودند را شناسایی و دستگیر کرده‌اند. همچنین شماری از این بعثی‌ها به عنوان مشاور در وزارتخانه‌های کشور و دفاع یا افسر نیروی هوایی مشغول بودند که انقلابیون می‌گویند در بمباران مواضع حوثی‌ها نقش داشته‌اند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها