امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115849
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، «نچیروان بارزانی»، رئیس حکومت منطقه کردستان عراق طی دستوری حدود اختیارات قانونی معاون ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، «نچیروان بارزانی»، رئیس حکومت منطقه کردستان عراق طی دستوری حدود اختیارات قانونی معاون نخست وزیر اقلیم کردستان عراق، «قباد طالبانی»، از اتحادیه میهنی کردستان عراق را کاهش داد.

بر اساس دستور صادره که نسخه‌ای از آن بدست خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; رسید، قباد طالبانی، معاون رئیس حکومت منطقه کردستان عراق صلاحیت واگذاری زمین، امضاء تصمیمات هیأت دولت در امور نفت و گاز، استخدام و بازنشسته کردن کارکنان دولتی و امضا و ارسال نامه‌های رسمی به نیابت از ریاست منطقه را ندارد.

این در حالی است که کابینه قبلی منطقه کردستان عراق معاون نچیروان بارزانی، «عماد احمد»، عضو اتحادیه میهنی کردستان عراق، از همه این اختیارات برخوردار بود.

این اقدام نچیروان بارزانی نارضایتی اعضای رهبری اتحادیه میهنی کردستان عراق را به دنبال داشته، به نحوی که قباد طالبانی برای توضیح در این خصوص به شورای مرکزی اتحادیه میهنی فرا خوانده شده است.

دو حزب عمده کُرد عراقی در طی چند ماه گذشته در خصوص مسائل داخلی و خارجی اقلیم اختلافات جدی پیدا کرده‌اند.

 

 

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها