امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115869
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 115
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری پرس تی‌وی،«جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان امروز چهارشنبه در واکنش به ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری پرس تی‌وی،«جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان امروز چهارشنبه در واکنش به سخنان «علی شمخانی» دبیر شورایعالی امنیت ملی ایران گفت که کشورش از هر کمکی در راستای مبارزه ارتش لبنان با گروه های ترویستی در مرز لبنان استقبال می‌کند.
وی در جمع خبرنگاران تصریح کرد: «دریافت دیرهنگام کمک‌های تسلیحاتی، بهتر از هیچ‌وقت نرسیدن این کمک‌ها است.»
«باسیل» البته شرایط کشورش برای قبول این کمک‌ها را نیز برشمرد و گفت که ارسال تسلیحات میبایست «بدون پیش‌شرط و تعلل» باشد.
«شمخانی» دیروز پس از دیدار با «تمام سلام» نخست‌وزیر لبنان، از اراده ایران برای ارسال تجهیزات نظامی به ارتش لبنان در قالب یک هدیه خبر داده بود.
وی گفته بود: زمان اعطای این هدیه طولانی مدت نخواهد بود بلکه در اسرع وقت و طی سفر وزیر دفاع ایران به لبنان به ثمر خواهد نشست.
پس از انتشار این خبر، مقامات آمریکایی گفتند که این کار برخلاف تحریم‌های تسلیحاتییشورای امنیت سازمان ملل علیه ایران خواهد بود ولی «امیر عبداللهیان» معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به این ادعا گفت که «هرگونه کمک ایران به ارتش لبنان در چارچوب مبارزه با تروریسم و حقوق بین‌الملل خواهد بود.»
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار