امروز : سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 21
۲۳:۳۹
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115878
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات نظامی روز چهارشنبه اعلام کردند که ارتش آمریکا اتهام قتل عمد دو نوجوان عراقی در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات نظامی روز چهارشنبه اعلام کردند که ارتش آمریکا اتهام قتل عمد دو نوجوان عراقی در سال 2007 به دست یک سرباز آمریکایی را رد کرده‌اند.

این دو نوجوان چوپان‌های ناشنوا و غیرمسلح بوده‌اند و زمانی که نظامی آمریکایی به روی آن‌ها آتش گشوده است، در حال حرکت دادن گله گوسفندان خود در یک نخلستان بوده‌اند.

ارتش آمریکا هیچ دلیلی برای تصمیم خود مبنی بر رد اتهامات مطرح شده علیه گروهبان «مایکل باربرا» ارائه نکرده است. بنا بر اعلام ارتش، این تصمیم در پی یک جلسه بررسی شواهد در ماه آوریل، اتخاذ شده است.

در بیانیه ارتش آمریکا آمده است: «اتهام دو فقره قتل از سوی مسئول دادگاه نظامی عمومی رد شده است.»

با وجود تبرئه از اتهام قتل عمد، آقای باربرا همچنان با اتهامات دیگری از جمله تهدید افراد مواجه است. هنوز تاریخ جلسه بعدی دادگاه نظامی پایگاه «لوئیس مک‌کورد» واشنگتن، اعلام نشده است.

بنا بر اعلام ارتشف باربرا که در حال حاضر در بازداشت نیست، حتی در صورت آنکه گناهکار شناخته شود، نهایتا به هشت سال حبس و اخراج از خدمت، محکوم می‌شود.

قتل‌های صورت‌گرفته توسط باربرا اولین بار توسط روزنامه «پیتسبورگ» رسانه‌ای شد. در گزارش سال 2012 این روزنامه، هم‌خدمتی‌های باربرا از این حادثه و همچنین عدم مجازات جدی وی پس از تحقیقات اولیه ارتش پرده برداشتند.

به گفته شاهدان، باربرا در مارس 2007 یعنی زمانی که دو برادر 14 و 15 ساله را در نخلستانی در استانه «دیاله» عراق هدف قرار داده، رهبری تیمی از سربازان را بر عهده داشته است.

باربرا بعد از این حادثه به مافوق خود اعلام کرده است که این دو نوجوان شورشی بوده‌اند. اما واقعیت این است که قربانیان باربرا دو نوجوان کر و لال بوده‌اند و هیچ ارتباطی با گروه‌های مسلح نداشته‌اند.

این یکی از چندین پرونده تیراندازی نیروهای آمریکایی در کشورهای مختلف جهان است، که در پایگاه مک‌کورد در حال بررسی است. سال گذشته گروهبان «رابرت بیلز» به اتهام کشتن 16 غیرنظامی افغان در سال 2012 گناهکار شناخته شد. دو ماه پس از آن هم گروهبان «جان راسل» در تیراندازی به 5 همقطار خود در یک مرکز درمان بیماران روانی در بغداد در سال 2009 گناهکار شناخته شد.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها