امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۰۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115884
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آثار «مرتضی متقی» هنرمند جوان از یازده تا بیستم مهر ماه از ساعت 16 تا 20 در نگارخانه الهه تهران به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آثار «مرتضی متقی» هنرمند جوان از یازده تا بیستم مهر ماه از ساعت 16 تا 20 در نگارخانه الهه تهران به نمایش گذاشته می‌شود.

متقی در این آثار خود به مقوله جنگ پرداخته و می‌گوید: جنگ خود را باز تولید می‌کند. در جریان این باز تولید، انسان امروز، جنگیدن را نه فقط همچون انسان گذشته برای حفظ بقا بلکه به عنوان ابزاری برای اثبات هویت فرهنگی و گسترش قدرت اقتصادی و سیاسی خود می‌بیند. هویتی که تکامل و شکل‌گیری‌‌اش ریشه در عناصر تشکیل‌دهنده (فرهنگ، مذهب، قومیت، نژاد و ...) و عوامل زیست محیطی و روانی دارد.

وی ادامه می‌دهد: هدف من در این مجموعه به تصویر کشیدن تاثیر آسیب‌های روانی در شکل‌گیری هویتی متأثر از جنگ است که پیامدهای فاجعه‌بار روانی باشد، در طی دوران‌ها همچون کابوسی سیاه در ذهن انسان، از نسلی به نسل دیگر منتقل شده و تبدیل به میراثی برای نسل فردا می‌شود. با این امید که بتواند بازخوانی این پدیده هولناک بشری به شناخت عمیق‌تری از تأثیرات روانی و نگرشی موشکافانه از آسیب‌های فردی و اجتماعی جنگ بر ذهن انسان دست یافت.

نگارخانه الهه در تهران، خیابان آفریقا، انتهای خیابان گلفام، سمت راست اولین بن‌بست، بن‌بست امینی، پلاک 3 واقع است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها