امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115895
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این فیلمساز در جدیدترین اثر خود با عنوان «نارنجی‌ترین مرد دنیا»، زندگی احمد ربانی رفتگر اهل استان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این فیلمساز در جدیدترین اثر خود با عنوان «نارنجی‌ترین مرد دنیا»، زندگی احمد ربانی رفتگر اهل استان بجنورد (خراسان شمالی) را به تصویر می‌کشد که حدود یک سال پیش، کیفی به ارزش یک میلیارد تومان را با کمک حراست شهرداری بجنورد به صاحبش بازگرداند.

کارگردان این فیلم درباره دلایل پرداختن به این موضوع می‌گوید که این حرکت به حدی تاثیرگذار بوده که در کتاب فارسی دبستان و به جای درس دهقان فداکار، داستان این رفتگر جایگزین شده است!

نوبری ادامه داد: «نارنجی ترین مرد دنیا» داستان این واقعه را روایت نمی‌کند و ما قصد تعریف و تمجید یا ارزیابی مثبت آن را نداریم؛ بلکه هدف درباره تاثیر این اتفاق روی بچه‌هایی است که در حال حاضر این درس جایگزین را در کتاب فارسی می‌خوانند. نکته جالب این که در مصاحبه با بچه‌ها در برابر دوربین به این نتیجه می‌رسیم که بیشتر آنها در وضعیت مشابه، کیف را پس نمی‌دهند!

این فیلمساز درباره روند تولید مستند «نارنجی ترین مرد دنیا» هم خاطر نشان کرد: تصویربرداری این مستند به مدت 12 روز در بجنورد و 15 روز در تهران به طول انجامید. در کنار آن تصاویر فیلم‌های آرشیوی شهرداری، شورای اسلامی شهر تهران، صدا و سیما و شبکه بین المللی آلمان نیز یک چهارم فیلم را تشکیل می‌دهند.

وی افزود: زمان این مستند حدود 45 دقیقه است که با پایان تصویربرداری در تهران و بجنورد، تدوین اولیه آن به زودی آغاز می‌شود.

بر اساس این گزارش، سیدحامد کشانی نوبری تاکنون 4 فیلم مستند و 1 فیلم داستانی با عناوین «فقط کمی نور»، «بی بی تولدت مبارک»، «به نام خدا» و... را در کارنامه فیلمسازی خود به ثبت رسانده و موفق به دریافت جوایزی از جشنواره‌های داخلی نظیر جشنواره فیلم فجر شده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار