امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۰۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11591
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۲
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، اساسنامه مدرسه سیاسی و حقوق در هشتاد و هفتمین جلسه شورای عالی معارف در 8 ماده به تصویب رسیده ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، اساسنامه مدرسه سیاسی و حقوق در هشتاد و هفتمین جلسه شورای عالی معارف در 8 ماده به تصویب رسیده است.

ماده یک: دوره مدرسه حقوق و سیاسی 3 سال خواهد بود.

ماده دو: داوطلبان ورود به مدرسه سیاسی و حقوق باید تصدیقنامه متوسطه کامل «شعبه ادبی» یا تصدیقنامه دوره متوسطه کامل دارالمعلمین مرکزی را دارا باشند و داوطلبانی که دیپلم سابق مدرسه علوم سیاسی را داشته باشند می‌توانند در سال سوم مدرسه علوم سیاسی و حقوق بدون امتحان وارد شوند.

تبصره: در صورتی که عده داوطلبان ورود به مدرسه که دارای یکی از شرایط فوق باشند به 20 نفر نرسد، دیپلمه‌های شعبه علمی متوسطه کامل نیز ممکن است پذیرفته شوند.

ماده سه: تحصیلات مدرسه سیاسی و حقوق به 2 قسمت تقسیم می‌شود: علوم قضایی و علوم اداری.

ماده چهار: پروگرام مدرسه حقوق و سیاسی به قرار ذیل است:
 ماده شش: تقسیم موادی که در بیش از یک سال تدریس می‌شود به عهده اداره مدرسه و نظریات معلمی خواهد بود که مواد مزبور را تدریس می‌نماید.

ماده هفت: در ظرف سال تحصیلی محصلین باید سه مرتبه از دروسی که خوانده‌اند امتحان شفاهی یا کتبی بدهند. امتحانات سالیانه و امتحانات نهایی کتبی و شفاهی خواهد بود و ترتیب آن به موجب نظامنامه خواهد بود که به تصویب شورای عالی معارف رسیده باشد.

ماده هشت: محصلینی که از عهده امتحانات سه ساله برآیند، دیپلم لیسانس از علوم قضایی یا اداری اخذ خواهند کرد.

این اساسنامه که در هشتاد و هفتمین جلسه رسمی شورای عالی معارف به تصویب رسیده است به موقع اجرا گذاشته شود.
 


 انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها