امروز : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 20
۱۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11594
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۲
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور، درصورت ارائه آموزش‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور، درصورت ارائه آموزش‌های دوره پیش دبستانی در مهدهای کودک؛ باید از مفاد و محتوای آموزشی مورد تایید وزارت آموزش و پرورش برای این گروه سنی از کودکان استفاده شود.

همایون هاشمی، رئیس سازمان بهزیستی کشور با اعلام این خبر گفت: این نظریه حقوقی با استناد به آیین نامه اجرایی قانون تاسیس و اداره مدارس، مراکز آموزشی و مراکز پژوهشی غیردولتی اعلام می‌دارد که پیش دبستانی یک واحد آموزشی و پرورشی محسوب می‌شود که آموزش‌های رسمی را مطابق دوره های تحصیلی ارائه می‌کند اما در حال حاضر آموزش عمومی اجباری، دوره پیش دبستانی را شامل نمی‌شود و آموزش و پرورش نسبت به دوره پیش دبستانی وظیفه حاکمیتی ندارد.

لذا علی رغم اینکه سن ورود به دوره پیش دبستانی 4 سال تمام تعیین شده است اما منافاتی با فعالیت مهدهای کودک در این زمینه ندارد و چنانچه آموزش های پیش دبستانی در مهدهای کودک ارائه شود اخذ مجوز لازم از وزارت آموزش و پرورش ضروری است و باید ازمفاد و محتوای آموزشی تعیین شده توسط  این وزارتخانه تبعیت نمایند.

هاشمی ضمن تشکر از همکاری و پیگیری مسئولین امر؛ اظهار امیدواری کرد که با ابلاغ و اجرای این مصوبه در سطح کشور شاهد رشد و شکوفایی هر چه بیشتر فرزندان این مرز و بوم و پیشرفت و توسعه ایران اسلامی باشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها