امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۰۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115951
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، فهیمه فرهمندپور صبح امروز در جلسه شورای اداری استان اردبیل اظهار کرد: از یک میلیون و 300 هزار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، فهیمه فرهمندپور صبح امروز در جلسه شورای اداری استان اردبیل اظهار کرد: از یک میلیون و 300 هزار معتاد در کشور حدود 8 تا 9 درصد را زنان معتاد تشکیل می‌دهند که نگرانی‌ها و دغدغه‌ها ما را افزون‌تر کرده است.

وی افزود: اعتیاد به عنوان جدی‌ترین آسیب‌های اجتماعی نه تنها مردان ما را بلکه جامعه زنان ما را تهدید می‌کند و این نگاهی غلط و ظلم است که برای حل این معضل نگاه زنانه‌ای داشته باشیم، چرا که اگر فکر اساسی در حل این معضل و آسیب جدی انجام نشود دامنه آن را می‌تواند نظام اجتماعی و خانوادگی ما را تهدید کند.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده تاثیر اعتیاد را در نظام خانواده یادآور شد و گفت: تغییر الگوی اعتیاد زنان یک آسیب دیگر است به طوری که زنان معتاد ما در این زمینه با انواع مشکلات روبه‌رو هستند به طوری که شکل مصرف مواد مخدر از حالت سنتی به صنعتی تبدیل شده و سن مصرف نیز کاهش پیدا کرده که خود بر دامنه دغدغه‌ها و مشکلات افزوده است.

فرهمند‌پور تصریح کرد: ترویج اعتیاد زنان و دختران پیامدهای سخت و شکننده را به همراه دارد که قطعاً این پیامدها متفاوت با مردان است و ضرورت دارد با حساسیت بیشتر در رفع این معضل تلاش کنیم.

اعتیاد در بین متاهل‌ها آسیب زیادتری را به دنبال دارد

این مسئول گفت: در بسیاری از کشورها اگر معتادان را افراد مجرد تشکیل می‌دهند در کشور ما زنان و مردان معتاد دو سوم‌شان متاهل هستند که این خود تهدیدی جدی برای نظام خانواده محسوب می‌شود در حالی که در ارتقای کارکردهای این حوزه باید بیشتر از این فکر کنیم.
انتهای پیام/62003/غ20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها