امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۷:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115959
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 88
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه معتقد است که اوضاع در منطقه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه معتقد است که اوضاع در منطقه خاورمیانه ممکن است از کنترل خارج شود، اگر اقدامات صورت گرفته خارج از چارچوب قوانین و ضوابط بین المللی باشد.

لاوروف روز چهارشنبه گفت: «آنچه در حال حاضر در خاورمیانه و شمال آفریقا در حال رخ دادن است، نتیجه ارزیابی‌های اشتباه رهبران آمریکا در اقداماتی است که این کشور طی 10 الی 12 سال گذشته در این مناطق انجام داده است. در شرایط کنونی هم بسیار مهم است که مقامات واشنگتن از اشتباهات خود درس عبرت گرفته باشند.»

وزیر خارجه روسیه در عین حال تاکید کرد: «اکنون نیز اگر اقداماتی که ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا در منطقه خاورمیانه انجام می‌دهند از چارچوب قوانین و ضوابط بین المللی خارج شود، مسلما اوضاع در منطقه از تحت کنترل خارج خواهد شد. چنین اقداماتی همواره با این خطر همراه هستند و ما از کسانی که در این خصوص تصمیم گیرنده هستند، موکدا می‌خواهیم که این تهدیدات را جدی گرفته و به خوبی از آن آگاه باشند.»

لاوروف همچنین تاکید کرد: «مبارزه با تروریسم لازم است و ما با این مسئله کاملا موافق بوده و حاضر به کمک به کشورهای منطقه، از جمله دولت‌های عراق و سوریه هستیم. جمهوری اسلامی ایران هم آمادگی خود را برای کمک به کشورهای عراق و سوریه اعلام کرده است. مسئله مهم این است که در مبارزه با گروه‌های تروریستی هیچیک از کشورهای منطقه کنار گذاشته نشود و همه جامعه بین المللی در این راستا با یکدیگر همکاری داشته باشند.»
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار